Reporting v SAP a BW

Reporting v SAP a BW

Jak udělat z dat informaci
akce již proběhla
nový termín bude upřesněn - informujte mě

Prezenční školení
Základní cena 12.100 Kč + 21% DPH
Snížená cena 10.527 Kč + 21% DPH
+ BONUS: měsíční členství profesního streamu FITCO zdarma

Popis

Školení je součástí cyklu Specialista reportingu, lze jej však absolvovat i samostatně.

Základem kvalitního rozhodnutí jsou informace. Různé typy informací jsou k dispozici v různých částech Vašich systémů, popř. na internetu, avšak není vždy jednoduché se k těmto informacím rychle dostat. Proto si řada společností uvědomila, že bez schopného a fungujícího nástroje, který je schopen včas a v požadované struktuře připravit zásadní informace jednotlivým managerům, není možné dlouhodobě fungovat.
Řešení SAP je celosvětově nejpoužívanější podnikový systém, jehož hlavní předností je komplexnost a integrita procesů. Nezbytnou součástí takového řešení je kvalitní reportingový nástroj. Tímto nástrojem je komponenta SAP Business Information Warehouse (SAP BW), které v sobě zahrnuje přednastavené reporty pro jednotlivé oblasti celého řešení SAP (od logistiky, přes personalistiku až po finance včetně specifických branžových řešení) a dále umožňuje integrovat data z libovolného non-sap prostředí.
 

Obsah

Tvorba reportů v ERP

 •    Reporty pro profit centra – rešerše
 •    Příklad tvorby rešerše ad hoc
 •    Příklad tvorby rešerše nad formulářem


Tvorba reportů v BW a jejich publikaci na SAP portále

 •    Definice BW query v Query Designeru – možnosti použití
 •    Publikace query prostřednictví Analyseru
 •    Příprava publikace na SAP portále – Report Designer, Web Aplication Designer
 •    Publikace na portále
   

Cílová skupina

Vedoucí a pracovníci controllingových, ekonomických a finančních útvarů; pozice zodpovědné za implementaci či využití ERP systémů.

V ceně kurzu je zahrnuto

 • elektronické potvrzení o účasti
 • studijní materiály
 • celodenní občerstvení
Chcete proškolit více osob ze své firmy? Rádi pro vás připravíme firemní školení na míru vašim potřebám.
Více informací o firemních školeních na míru.

Lektor

Rostislav Sicha
Rostislav Sicha
Business Insider a odborník na controlling, SAP
Linkedin profil
Studoval na ČVUT informatické obory, v roce 1982 nastoupil jako plánovač výroby náhradních dílů do TOS Hostivař, dále ve stejné spol. pracoval jako řídící technik IVÚ. Od roku 1984 pracoval ve spol. MITAS, nejdříve jako horizontkář, dále provozní programátor, vedoucí provozu IT, vedoucí odboru logistiky a správce logistického informačního systému. Poté zastával pozici vedoucího odboru Controlling, kde měl na starosti řízení nákladů a výnosů podniku a aplikaci nových metod do nastavení a řízení informačních toků. Dále jako člen realizačního týmu řady tuzemských a zahraničních akvizic (Srbsko, Rusko, Francie, Španělsko, USA) měl na starosti Due Diligence v oblasti Controllingu, sestavení strategie, poakviziční integraci v oblasti procesů s vazbou na Informační systém SAP a jeho implementace. V současnosti působí jako Business Insider a odborný lektor na téma SAP, zvyšování výkonnosti, řízení změn a controllingu. S Controller Institutem spolupracuje již od roku 2007 - jeho kurzy prošlo více než 4700 osob.

Místo a čas konání

Školicí centrum Controller Institut
Voctářova 5, Praha 8
tel: +420 226 211 694

22. 5. 2019 | středa | 09:00 - 17:00
Přidat událost do kalendáře

Na případnou změnu Vás včas upozorníme.

Příjezd

Autem: příjezd z centra přes Rohanské nábřeží a pokračovat do ulice Voctářova kolem Kauflandu, který bude po pravé straně nebo přes Holešovickou tržnici a Libeňský most naproti Kauflandu odbočit doleva na Voctářovu ulici. Další možná cesta je přes Holešovičky odbočit směr Bulovka a dolů kolem Libeňského zámečku a opět do ulice Voctářova. Sídlo naší společnosti je v budově DOCK One naproti Metrostavu.

MHD: metro linka B nebo tramvají 1, 3, 6, 8, 14, 24, 25, na zastávku Palmovka. Odtud se vydejte pěšky po ulici Zenklova směr Libeňský zámek a u Divadla pod Palmovkou odbočte doleva do ulice Koželužská. Na konci této ulice uvidíte budovu DOCK One, kde je sídlo naší firmy. DOCK One je naproti budovy Metrostavu. Ve směru od Libeňského zámku je možné z?tramvají 1, 3, 24 vystoupit na zastávce Divadlo pod Palmovkou a odbočit doprava rovnou do ulice Koželužská. Informace o spojích MHD naleznete zde: http://spojeni.dpp.cz


Parkování

1) Nejlépe přijeďte metrem a auto nechte na záchytných parkovištích.
2) Zaparkujte v Kauflandu, kde máte zaručené parkovací místo - první 2 hodiny zdarma, poté 50 Kč za každou započatou hodinu.
3) Zaparkujte u Alberta (Libeň), kde je poplatek 30 Kč za hodinu od 09:00-15:00. Pak je již zdarma.
4) Zaparkujte na parkovacích zónách, jen upozorňujeme, že jsou brzy plné. Cena parkování je od 20 Kč/hod. Doporučujeme využít aplikaci nebo web pro parkování www.parkujvklidu.cz. Parkovat můžete na smíšených (fialových) zónách a při využití aplikace můžete i na modrých (lokaci naleznete na přiložené mapce).


Jak to u nás vypadá

Dojmy účastníků

"Zaměření na praxi. Komorní účast = super individuální přístup. Naprostá spokojenost. :)"
Kateřina P. , Hlavní účetní / Junior controller, fischer automotive systems s.r.o.
nahoru
© 2023 Controller Institut