Odpovědný manažer

František Albrecht

Projektový controlling v praxi

Průvodce životním cyklem projektu z pohledu projektového controllera
akce již proběhla
nový termín bude upřesněn - informujte mě

Prezenční školení

Popis

Seznámíme vás s metodikou projektového controllingu s využitím účetních postupů podle mezinárodních standardů (US GAAP/IFRS). 

V první části kurzu si popíšeme životní cyklus projektu na příkladu obchodního případu – dodávky IT projektu - a popíšeme si roli projektového controllera v jednotlivých obchodních fázích projektu – od nabídky zákazníkovi, až do finální akceptace. Dále si popíšeme různé typy rozeznávání výnosů (Revenue Recognition) a způsoby použití v různých reálných situacích. Druhá část kurzu je čístě praktická a zaměřuje se na procvičení kontroly nákladů a výnosů, účtování podle mezinárodních standardů, plánování projektu a měsíční uzávěrku. V této praktické části semináře je hlavní důraz kladen na procvičování jednotlivých metod rozeznávání výnosů (Revenue recognition) na praktických příkladech. 

Obsah

Dopolední část:

 • Vysvětlení základních pojmů a termínů z dané oblasti
 • Projektový tým a jeho role v projektu
 • Kalkulace interních nákladových sazeb  pro lidské zdroje pracující na projektu (praktické cvičení)
 • Kalkulace vytíženosti lidských zdrojů /Utilizace (praktické cvičení)  
 • Základní cenová kalkulace projektu (praktické cvičení)
 • Přehled skladby výsledkovky /Profit and Loss statement/ z hlediska nadnárodní korporace
 • Balance sheet
 • Teoretický přehled různých druhů rozeznávání výnosů na projektu (podle mezinárodních standardů)
 • Fáze nabídky projektu (před podpisem obchodní smlouvy) a její controlling (praktické cvičení)

Odpolední část:

 • Procvičení základních účetních operací pro rozeznávání výnosů a nákladů  na projektu (Accrual/Deferral)
 • Fáze dodávání projektu (po podpisu obchodní smlouvy) a její controlling v různých situacích z reálného života – vše praktická cvičení v MS Excel
  -  Rev Rec metoda > Completed contract 
  -  Rev Rec metoda > Cash based
  -  Rev Rec metoda > Percentage of Completion
  -  Rev Rec metoda > Proportional Performance (Cost to Complete)
  -  Rev Rec metoda > Periodic 
  -  Rev Rec metoda > pro Produkty na projektu
  -  Rev Rec metoda > S T J  

Cílová skupina

 • Finanční analytici, finanční controlleři, projektoví controlleři, finanční ředitelé, projektoví manažeři, pracovníci podpory dodávky projektů
 • Všichni zájemci o problematiku projektového controlllingu z pohledu mezinárodních standardů      

Další informace

Seminář je určen jak pro mírně až středně pokročílé v projektovém controllingu, kteří chtějí porovnat procesy  používané zejména v nadnárodních korporacích, tak i pro  úplné nováčky, kteří chtějí rozšířit svoji kvalifikaci.  

Seminář používá příklady projektového controllingu pro projekty z IT prostředí, ale tyto postupy jsou použitelné i v jiném odvětví. Pro praktické cvičení bude mít uživatel k dispozici připravené scénáře v MS Excel. 

V ceně kurzu je zahrnuto

 • elektronické potvrzení o účasti
 • studijní materiály
 • celodenní občerstvení
Chcete proškolit více osob ze své firmy? Rádi pro vás připravíme firemní školení na míru vašim potřebám.
Více informací o firemních školeních na míru.

Lektor

František Albrecht
František Albrecht
DXC Technology Czech Republic s.r.o.
Linkedin profil
Absolvoval Open University Praha s titulem Professional Diploma in Management. Od roku 1995 až doposud působí ve společnosti Hewlett-Packard (nyní Hewlett Packard Enterprise). V roce 1995 nastoupil jako Projektový controller v oddělení dodávek projektů a systémové integrace v českém zastoupení firmy HP v Praze a od roku 1998 se jako vedoucí oddělení podílel na budování týmů Projektových cotrollerů v tzv. Emerging market zemích jako bylo například Rumunsko, Bulharsko, Srbsko, Chorvatsko, Jiřní Afrika a další. V roce 2005 byl součástí implementačního týmu, který zakládal Globalní centrum pro HP Project controlling v Bukurešti. Po roce 2009, po sloučení firem HP a EDS, pracoval jako projektový vedoucí v rámci interního projektu pro sjednocení metodik a migrace dat mezi SAP platformami obou firem. Jeho současná role je Business planning Analyst a pracuje v mezinárodním HP týmu, který podporuje obchodní aktivity ve Střední a východní Evropě a Německu.

Místo a čas konání

Školicí centrum Controller Institut
Voctářova 5, Praha 8
tel: +420 226 211 694

27. 4. 2023 | čtvrtek | 09:00 - 17:00
Přidat událost do kalendáře

Na případnou změnu Vás včas upozorníme.

Příjezd

Autem: příjezd z centra přes Rohanské nábřeží a pokračovat do ulice Voctářova kolem Kauflandu, který bude po pravé straně nebo přes Holešovickou tržnici a Libeňský most naproti Kauflandu odbočit doleva na Voctářovu ulici. Další možná cesta je přes Holešovičky odbočit směr Bulovka a dolů kolem Libeňského zámečku a opět do ulice Voctářova. Sídlo naší společnosti je v budově DOCK One naproti Metrostavu.

MHD: metro linka B nebo tramvají 1, 3, 6, 8, 14, 24, 25, na zastávku Palmovka. Odtud se vydejte pěšky po ulici Zenklova směr Libeňský zámek a u Divadla pod Palmovkou odbočte doleva do ulice Koželužská. Na konci této ulice uvidíte budovu DOCK One, kde je sídlo naší firmy. DOCK One je naproti budovy Metrostavu. Ve směru od Libeňského zámku je možné z?tramvají 1, 3, 24 vystoupit na zastávce Divadlo pod Palmovkou a odbočit doprava rovnou do ulice Koželužská. Informace o spojích MHD naleznete zde: http://spojeni.dpp.cz


Parkování

1) Nejlépe přijeďte metrem a auto nechte na záchytných parkovištích.
2) Zaparkujte v Kauflandu, kde máte zaručené parkovací místo - první 2 hodiny zdarma, poté 50 Kč za každou započatou hodinu.
3) Zaparkujte u Alberta (Libeň), kde je poplatek 30 Kč za hodinu od 09:00-15:00. Pak je již zdarma.
4) Zaparkujte na parkovacích zónách, jen upozorňujeme, že jsou brzy plné. Cena parkování je od 20 Kč/hod. Doporučujeme využít aplikaci nebo web pro parkování www.parkujvklidu.cz. Parkovat můžete na smíšených (fialových) zónách a při využití aplikace můžete i na modrých (lokaci naleznete na přiložené mapce).


Jak to u nás vypadá

Cena

Základní cena 14.231 Kč + 21% DPH
Snížená cena 12.381 Kč + 21% DPH
+ BONUS: měsíční členství profesního streamu FITCO zdarma

Odpovědný manažer

nahoru
© 2023 Controller Institut