Blog

Tomáš Nekvapil | Controller Institut s.r.o. 3.8.2021
Patřím k několika málo ročníkům, které, možná trochu nezaslouženě, mohly v jednom režimu získat kompletní vzdělání, aby ho následně využily v režimu jiném.
celý článek
Olga Cechlová | Česká asociace pro finanční řízení, z.s. 30.6.2021
Milí čtenáři, v těchto nejistých dobách je vidět, jak naléhavě potřebuje naše společnost lidi, kteří jsou zdatní v controllingu a mají „holistické podnikatelské chápání" neboli zdravý selský rozum. Proto jsou nyní velmi žádaní controlleři, kteří umí být sparing partnery managementu.
celý článek
Tomáš Nekvapil | Controller Institut s.r.o. 25.6.2021
Globalizace není žádný Ježíšek, i když pár lidí (zpravidla těch nejbohatších) obdarovala fakt královsky.
celý článek
Tomáš Nekvapil | Controller Institut s.r.o. 20.4.2021
Následující příspěvek skládá hold zkušenostem a kvalifikaci.
celý článek
Olga Cechlová | Česká asociace pro finanční řízení, z.s. 16.3.2021
Už je to téměř rok, co se většina našich aktivit přesunula do online světa, a to jak pracovních, tak osobních a volnočasových. Několik hodin denně sedíme u počítače a chybí nám osobní kontakt. Tolik věcí se změnilo a zrychlilo. A to i v našem vzdělávacím businesse.
celý článek
13.1.2021
Podpořili jsme projeky, které zahřejí u srdce.
celý článek
Tomáš Nekvapil | Controller Institut s.r.o. 5.1.2021
Ten, kdo řídil na základě plánu, nejspíš zažil volbu, připomínající dilema člověka za volantem v rychle jedoucím autě:
celý článek
Tomáš Nekvapil | Controller Institut s.r.o. 20.11.2020
Uplatnit Paretovo pravidlo na položku, kterou nakupujete za jednoznačně určenou cenu, vypadá jako docela hloupý nápad. Copak vám někdo umožní zaplatit 20 % ceny za nádrž naplněnou palivem z 80 %?
celý článek
15.10.2020
Když jsme se v březnu začali obracet na naše lektory s žádostí o překlopení odborných kurzů do „onlajnu", cítili jsme jejich rozpaky. Ne z toho, že budou připravovat pro naše účastníky nové typy materiálů, úkolů, případových studií, ale z toho, že vás nebudou mít před očima. Zkoušeli jsme, trénovali a zakrátko se do toho s nadšením pustili. Témata byla různorodá. Naše lektory jsme požádali o osobní zpověď, jaké bylo jejich „poprvé". O jejich názory a pocity bychom se tu s vámi rádi podělili.
celý článek
Tomáš Nekvapil | Controller Institut s.r.o. 28.8.2020
S procesní kalkulací Activity Based Costing se už potýkám více než třicet let - nejkomplexnější model jsem poznal hned na začátku, když jsem se živil zaváděním ERP systémů v zemědělství. Paradoxně, byť první a složitý (se stovkami aktivit, kterým se ještě říkalo po česku "výkony"), tento koncept v nás nevyvolával žádné pochybnosti: výpočetní síla se zdvojnásobuje každé dva roky, tak proč se bát, že bychom něco nezvládli.
celý článek
Tomáš Nekvapil 7.7.2020
Prospěšné věci by měli být provozovány precizně a co možná nejčastěji - nejlépe pořád, tedy soustavně. Souhlasíte?
celý článek
Tomáš Nekvapil 11.6.2020
Stejná nemoc se v lidském těle projevuje u různých osob různě závažnými dopady. Platí to v případě COVID19 i pro firmy?
celý článek
Jiří Zajíček 28.4.2020
V pondělí 20. dubna 2020 proběhla v aseptických prostorách firmy s aktuální tržní kapitalizací 1 328 000 milionů amerických dolarů diskuze, v níž jsme nahlédli hluboko pod roucho myšlenek finančního řízení „v časech cholery".
celý článek
Lenka Kovaříková 1.4.2020
6. ročník průzkumu o stavu a vývoji českého nákupu Procurement Survey 2019/2020 je zdárně za námi
celý článek
Ing. Tomáš Rybička a Ing. Pavel Pačes 31.3.2020
Česká asociace interim managementu se rozhodla svými zkušenostmi přispět k ochraně firem a české ekonomiky před dopady koronaviru. Přicházející problémy totiž mohou být značné a pro některé podnikatele a podniky likvidační. Tým krizových manažerů vytvořil dokument s osvědčenými postupy i praktickými radami pro firmy a udržení jejich hlavních činností.
celý článek
Lenka Kovaříková 27.2.2020
Controller institut je věrným spojencem nákupu dlouhou řádku let. Svou první konferenci s podtitulem „Efektivní nákup" zorganizoval již v roce 2001. Už při těchto prvních nákupních setkáních zaujímaly moderní technologie, diskuse k nim, významné místo.
celý článek
Olga Cechlová | Česká asociace pro finanční řízení, z.s. 14.2.2020
Digitalizovaná společnost vyžaduje nové dovednosti a procesy. Finanční oddělení tím musí přerůst z jeho tradičních funkcí, jako je účetnictví, controlling a vykazování dále. 
celý článek
Olga Cechlová | Česká asociace pro finanční řízení, z.s. 24.1.2020
Podpořili jsme projekt, který zahřeje u srdce.
celý článek
Tomáš Nekvapil | Controller Institut s.r.o. 7.1.2020
„My informatici umíme opravdu ocenit, když máte poznámky zapsané na papíře", říká s oblibou kamarád ajťák. My matematici zase oceníme, když nám uvěříte, aniž bychom museli něco počítat. Je-li někdo skeptický k aplikačním možnostem matematiky, jsou to právě matematici. Jestli se po třiceti letech mimo obor mohu stále ještě za matematika považovat, opravdu nevím. Soudě podle míry výše popsané skepse, nejspíš však ano. Svým výpočtům prostě nevěřím. Viděno z lepší stránky: dokážu se radovat jako malé dítě, kdykoli něco spočítám správně.
celý článek
Lenka Kovaříková 16.12.2019
Zapojte se ještě před Vánocemi do Procurement Survey. Zjistěte, jak si stojí vaše firma v nákupu.
celý článek

Nejbližší vzdělávací akce

další akce
nahoru
© 2021 Controller Institut