Eva Bučová

Green Finance

Udržitelné financování a investování
akce již proběhla
nový termín bude upřesněn - informujte mě

Online školení

Popis

Školení je součástí cyklu ESG v podnikových financích, lze jej však absolvovat i samostatně.

Účastníci školení se dozví jaké možnosti financování jsou pro ESG možné. Zjistíte, jakou roli hrají regulace při utváření udržitelného financování. Budou představeny různé udržitelné finanční produkty, jako jsou dluhopisy a půjčky, které mohou být k dispozici pro poskytnutí kapitálu potřebného k podpoře plnění cílů udržitelného rozvoje.

Obsah

Kurz pokrývá udržitelné finanční nástroje, metodiky a rámce pro integraci udržitelnosti do finančních rozhodnutí. Cílem je vysvětlit základní pojmy udržitelného financování a význam udržitelnosti pro klíčové aktéry ve finančním systému (jako jsou například banky a pojišťovny).  

 • Role financí v udržitelnosti
 • Metriky ESG, odnocení, štítky a certifikace
 • Aktuality z taxonomie
 • Strategie a nástroje udržitelného financování
 • Financování zelených projektů jako součást energetické transformace
 • Zelené dluhopisy, zelené směnky
 • Zastřešující financování: půjčky vázané na ESG
 • Aktuální zkušenosti s prací se správci aktiv a investory a zpráva o nejlepších postupech
 • Greenwashing a sdílení zkušeností z nespravných postupů korporátů

Cílová skupina

Tento kurz je vhodný pro tým finančního oddělení, především pro CFOs, finanční manažery, specialisty financování a treasury nebo controllery.

V ceně kurzu je zahrnuto

 • elektronické potvrzení o účasti
 • studijní materiály
 • video záznam
Chcete proškolit více osob ze své firmy? Rádi pro vás připravíme firemní školení na míru vašim potřebám.
Více informací o firemních školeních na míru.

Lektoři

Eva Bučová
Eva Bučová
Senior Advisor
ING Bank N.V.
Linkedin profil
Eva Bučová má více než dvacetiletou zkušenost z bankovního sektoru s důrazem na oblast udržitelnosti, transakčního a strategického poradenství v zemích střední a jihovýchodní Evropy. V současné době zastává v ING pozici předsedy udržitelného výboru, ve kterém je zodpovědná za celkovou implementaci ESG principů napříč organizací. Zároveň podporuje klienty v jejich přechodu na udržitelnější podnikání a zapojuje se jejich debat, jak novou strategii uchopit. Eva je aktivním podporovatelem udržitelných financí a postupů a je zapojena do několika pracovních skupin a externích iniciativ jako je například Změna k lepšímu, dále pracovní skupina České bankovní asociace nebo Partners4Sustainability v Česko-německé obchodní a průmyslové komoře. Zajímá se o energetickou soběstačnost, udržitelné finance a cirkulární ekonomiku. Její aktivity se neomezují pouze na Českou republiku.
Helena Port
Helena Port
Head of Sales
ING Bank N.V.
Linkedin profil
Helena Portová má 25 let zkušeností z transakčního bankovnictví se specializací na konsolidované treasury, služby související s financováním obchodu a řešením pro pracovní kapitál (working capital solutions). Na současné pozici se zaměřuje na zavádění global TS innovations na ING síť ve střední a východní Evropě. Jako členka Udržitelného výboru je zodpovědná za zvyšování povědomí o konceptu ESG nejen uvnitř ING, ale i mezi klienty. Helena se podílela na vytvoření interní sociální sítě, která zaměstnancům umožňuje sdílet inovativní přístupy a myšlenky a diskutovat o celé řadě ESG témat. Tématu udržitelnosti se věnuje i v České asociaci treasury a v pracovní skupině Změna k lepšímu.
Igor Mora
Igor Mora
Relationship Manager
ING Bank N.V.
Linkedin profil
Igor Mora nastoupil do ING v roce 2016 a v současné době je zodpovědný především za klienty v energetickém sektoru a zaměřuje se na udržitelnost a změnu v energiích. Před nástupem do ING působil Igor 9 let ve společnosti Deloitte, kde byl součástí Infrastructure and Capital Projects (I&CP) a týmu Corporate Finance. Během svého působení v Deloitte se specializoval na M&A transaction services, PPP projekty, finanční a investiční analýzy, finanční modelování, oceňování a všeobecné projektové řízení. Ve volném čase hraje fotbal, čte, lyžuje a užívá si čas se svojí rodinou.

Místo a čas konání

vzdálené připojení,
online forma

7. 10. 2022 | pátek | 09:00 - 12:00
Přidat událost do kalendáře

Jak se přihlásit do webináře Controller Institutu

Na případnou změnu Vás včas upozorníme.

Cena

Základní cena 9.298 Kč + 21% DPH
Snížená cena 8.090 Kč + 21% DPH
+ BONUS: měsíční členství profesního streamu FITCO zdarma
nahoru
© 2023 Controller Institut