Controller Institut

Odpovědný manažer

Lenka Müllerová
lenka.mullerova@controlling.cz
+420 777 773 838

OBJEDNAT15 750 Kč bez DPH
Hygienická opatření v Controller Institutu
Stáhnout v PDF (46.56 KB)
IFRS - Základní koncepce a vybrané účetní oblasti
Prezenční školení
Základní cena 15.750 Kč + 21% DPH Objednat
Snížená cena 13.700 Kč + 21% DPH
+ BONUS: měsíční členství profesního streamu FITCO zdarma
OBJEDNAT15 750 Kč bez DPH

Popis

Cílem semináře je přiblížit účastníkům základní koncepce, na nichž jsou účetní pravidla a požadavky IFRS postaveny s vhodným srovnáním s praxí konanou dle českých účetních předpisů. Během kurzu Vám budou představeny účetní výkazy sestaveny dle IFRS a vybrané oblasti, které jsou v nich uživatelům prezentovány.

Obsah

Regulace a koncepce účetního výkaznictví založeného na IFRS
Účetní závěrka sestavená dle IFRS - koncepční pohled na účetní výkazy, jejich strukturu, obsahovou náplň, provázanost, významnost
Vybrané účetní oblasti - vydefinování, oceňování při pořízení, oceňování po dobu držby/užívání, vyřazení
 • pozemky, budovy a zařízení,
 • investice do nemovitostí,
 • nehmotná aktiva vč. výzkumu a vývoje,
 • práva k užívání aktiv, resp. leasingy
 • testování účetní hodnoty aktiv, resp. impairment
 • výpůjční náklady,
 • investiční a provozní dotace,
 • zásoby a výnosy ze smluv se zákazníky,
 • rezervy,
 • finanční aktiva a finanční závazky plynoucí z obchodních transakcí,
 • cizoměnové operace a kurzové přepočty

Cílová skupina

Kurz je určen všem, kteří s IFRS začínají, všem, kteří znají vybrané požadavky, ale uniká jim koncepce, všem, kteří s IFRS pracují a chtějí si utvrdit své postupy.

V ceně kurzu je zahrnuto:

 • elektronické potvrzení o účasti,
 • studijní materiály,
 • celodenní občerstvení.
Chcete proškolit více osob ze své firmy? Rádi pro vás připravíme firemní školení na míru vašim potřebám.
Více informací o firemních školeních na míru.

Lektor

Libor Vašek
Libor Vašek
předseda KCU
Vysoká škola ekonomická v Praze
Linkedin profil
Absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze, Fakulty financí a účetnictví, na níž ukončil své magisterské studium v roce 2003 a pokračoval dále v doktorském studiu na katedře finančního účetnictví a auditingu, které zakončil v roce 2008. V současnosti působí na katedře jako odborný asistent a zastřešuje zejména oblast mezinárodních účetních pravidel (IFRS, US GAAP). Během inženýrského studia působil jako asistent v účetní a auditorské společnost a od roku 2003 působí jako odborný lektor a konzultant pro oblast IFRS a konsolidací. V roce 2004 získal dekret školitele IFRS a v roce 2010 stupeň účetní expert v systému certifikace účetních Svazu účetních ČR. Od roku 2011 je členem Komory certifikovaných účetních a od prosince 2013 působí jako její předseda, věnuje se otázkám účetní profese a zasahuje do procesu legislativní tvorby. Je zástupcem Svazu účetních ČR v Národní účetní radě, je členem Metodické rady Svazu účetních ČR a podílí se jako zkušební komisař nebo recenzent tvorby zkušebních zadání pro zkoušky „Finanční účetnictví a výkaznictví“ (několik působil také jako zkušební komisař této zkoušky) a „Mezinárodní standardy účetního výkaznictví“ v systému certifikace účetních Svazu účetních ČR. Vedle akademické a metodické činnosti je společníkem a jednatelem společnosti LVC, s.r.o., která od roku 2005 poskytuje poradenské služby v oblasti použití IFRS. Podílí se na přípravě účetních závěrek sestavených dle IFRS, zpracování konsolidací, poskytuje technickou podporu auditorům. Autor učebnice „Účetnictví – Výkaznictví – vybrané oblasti IFRS“ (ICÚ, 2016), spoluautor učebnice „Finanční účetnictví a výkaznictví“ (ICÚ, 2014), odborné publikace „Konsolidace a ekvivalence majetkových účastí dle IFRS“ (Wolters Kluwer, 2012), a starších publikací „Mezinárodní standardy účetního výkaznictví – principy, metodologie, interpretace“ (VOX, 2005) nebo „IAS v příkladech III.“ (VOX, 2003). Autor řady odborných článků vydávaných průběžně od roku 2003 v časopisech v ČR a SR.

Místo a čas konání

Školicí centrum Controller Institut
Voctářova 5, Praha 8
tel: +420 226 211 694

20. - 21. 5. 2021 | čtvrtek - pátek | 09:00-17:00, 09:00-15:00

Na případnou změnu Vás včas upozorníme.

Příjezd

Autem: příjezd z centra přes Rohanské nábřeží a pokračovat do ulice Voctářova kolem Kauflandu, který bude po pravé straně nebo přes Holešovickou tržnici a Libeňský most naproti Kauflandu odbočit doleva na Voctářovu ulici. Další možná cesta je přes Holešovičky odbočit směr Bulovka a dolů kolem Libeňského zámečku a opět do ulice Voctářova. Sídlo naší společnosti je v budově DOCK One naproti Metrostavu.

MHD: metro linka B nebo tramvají 1, 14, 16, 25 na zastávku Palmovka případně tramvají 10 zastávka Divadlo pod Palmovkou, odtud se vydejte pěšky po ulici Zenklova směr Libeňský zámek a u Divadla pod Palmovou odbočte doleva do ulice Koželužská. Na konci této ulice uvidíte budovu DOCK One, kde je sídlo naší firmy. DOCK One je naproti budovy Metrostavu. Informace o spojích MHD naleznete zde: http://spojeni.dpp.cz


Parkování

1) Nejlépe přijeďte metrem a auto nechte na záchytných parkovištích.
2) Zaparkujte v Kauflandu, kde máte zaručené parkovací místo - první 2 hodiny zdarma, poté 50 Kč za každou započatou hodinu.
3) Zaparkujte na parkovacích zónách, upozorňujeme, že jsou brzy plné. Cena parkování je od 20 Kč/hod. Doporučujeme využít aplikaci nebo web pro parkování www.parkujvklidu.cz. Parkovat můžete na smíšených (fialových) zónách a při využití aplikace můžete i na modrých (lokaci naleznete na přiložené mapce).


Jak to u nás vypadá

Odpovědný manažer

Lenka Müllerová
lenka.mullerova@controlling.cz
+420 777 773 838

OBJEDNAT15 750 Kč bez DPH
Hygienická opatření v Controller Institutu
Stáhnout v PDF (46.56 KB)
Inspirace pro Vás

Související akce


Kontaktní údaje:

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.

nahoru
Controller Institut, Contrast Consulting Praha, spol. s r.o.
Vladimírova 12, 140 00 Praha 4
Telefonní spojení: +420 224 314 410
Email: info@controlling.cz

IČ: 62912348
DIČ: CZ62912348

© 2020 Controller Institut