Controller Institut

Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata
Olga Cechlová | Česká asociace pro finanční řízení24.1.2020
Podpořili jsme projekt, který zahřeje u srdce.

V letošním roce jsme vybrali pana Marcela (60) z Prahy 9, který nás zaujal nejen svou přesnou specifikací přání, ale samozřejmě svým příběhem...

Proč si to přeji?

"Jsem upoutaný na invalidní vozík, ale to mi nebrání být stále aktivní. Jsem kutil, stále něco vymýšlím, rád pracuji se dřevem a mám spoustu nápadů, co z něho můžu vyrobit nebo třeba opravit. Líbila se mi např. Horní frézka 2400 W Triton, která je kvalitní a hlavně bezpečná, viz https://www.uni-max.cz/produkty/drevoobrabeni/drevoobrabeci-stroje/frezky/horni-frezky/horni-frezka-2400-w-triton .

Nerad bych, aby to vypadalo, že si "diktuji" konkrétní dárek, ale některé typy nářadí bohužel musí mít určitý výkon, aby s nimi bylo možné obrábět různé druhy dřeva. Mám sice dcery, ale jak už to někdy v životě bývá, nemůžu čekat z jejich strany pomoc.

Pokud by někoho zaujalo mou zálibu, měl by vědět, že neudělá velkou radost jen mne, ale i mým sousedům (žiji v domě s pečovatelskou službou, kde žijí většinou senioři), kterým bych mohl vyrobit něco pro radost nebo opravit např. rozbité úchytky, madla, která se již nedají koupit. Rád se se svými výrobky pochlubím. Už jsem přemýšlel, jak bych frézku upevnil do pracovního stolku, který jsem si vyrobil a uchytil k mému vozíku."

 

Jsme rádi, že jsme byli součástí projektu Ježíškova vnoučata i po "Ježíšku" (zradila nás doprava).

Tým Controller Institutu a CAFINu 

zpět na všechny články
Olga Cechlová | Česká asociace pro finanční řízení
Má za sebou dlouholeté zkušenosti z oblasti vzdělávání dospělých, ve které se pohybuje již od roku 1997. Začínala jako pedagog (se zaměřením na výuku matematiky a programování) na střední průmyslové škole. Po té se začala věnovat vzdělávání dospělých. Ve společnosti Capital Consulting měla na starosti vzdělávací aktivity pro zaměstnance investičních společností a fondů. V Controller Institutu působí od roku 1999 a postupně zastávala pozice projektového manažera, manažerky vzdělávání, prokuristky až na současnou pozici jednatelky, kterou vykonává od roku 2003. V roce 2010 stála při zrodu České asociace pro finanční řízení, kde je členkou Řídícího výboru a zaměřuje se zejména na podporu a rozvoj kariérních cest v rámci finančních oddělení podniků.

Další články

S procesní kalkulací Activity Based Costing se už potýkám více než třicet let - nejkomplexnější model jsem poznal hned na začátku, když jsem se živil zaváděním ERP systémů v zemědělství. Paradoxně, byť první a složitý (se stovkami aktivit, kterým se ještě říkalo po česku "výkony"), tento koncept v nás nevyvolával žádné pochybnosti: výpočetní síla se zdvojnásobuje každé dva roky, tak proč se bát, že bychom něco nezvládli.
Prospěšné věci by měli být provozovány precizně a co možná nejčastěji - nejlépe pořád, tedy soustavně. Souhlasíte?
Stejná nemoc se v lidském těle projevuje u různých osob různě závažnými dopady. Platí to v případě COVID19 i pro firmy?
V pondělí 20. dubna 2020 proběhla v aseptických prostorách firmy s aktuální tržní kapitalizací 1 328 000 milionů amerických dolarů diskuze, v níž jsme nahlédli hluboko pod roucho myšlenek finančního řízení „v časech cholery".

Kontaktní údaje:

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.

nahoru
Controller Institut, Contrast Consulting Praha, spol. s r.o.
Vladimírova 12, 140 00 Praha 4
Telefonní spojení: +420 224 314 410
Email: info@controlling.cz

IČ: 62912348
DIČ: CZ62912348

© 2019 Controller Institut