Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata
Olga Cechlová | Česká asociace pro finanční řízení, z.s.24.1.2020
Podpořili jsme projekt, který zahřeje u srdce.

V letošním roce jsme vybrali pana Marcela (60) z Prahy 9, který nás zaujal nejen svou přesnou specifikací přání, ale samozřejmě svým příběhem...

Proč si to přeji?

"Jsem upoutaný na invalidní vozík, ale to mi nebrání být stále aktivní. Jsem kutil, stále něco vymýšlím, rád pracuji se dřevem a mám spoustu nápadů, co z něho můžu vyrobit nebo třeba opravit. Líbila se mi např. Horní frézka 2400 W Triton, která je kvalitní a hlavně bezpečná, viz https://www.uni-max.cz/produkty/drevoobrabeni/drevoobrabeci-stroje/frezky/horni-frezky/horni-frezka-2400-w-triton .

Nerad bych, aby to vypadalo, že si "diktuji" konkrétní dárek, ale některé typy nářadí bohužel musí mít určitý výkon, aby s nimi bylo možné obrábět různé druhy dřeva. Mám sice dcery, ale jak už to někdy v životě bývá, nemůžu čekat z jejich strany pomoc.

Pokud by někoho zaujalo mou zálibu, měl by vědět, že neudělá velkou radost jen mne, ale i mým sousedům (žiji v domě s pečovatelskou službou, kde žijí většinou senioři), kterým bych mohl vyrobit něco pro radost nebo opravit např. rozbité úchytky, madla, která se již nedají koupit. Rád se se svými výrobky pochlubím. Už jsem přemýšlel, jak bych frézku upevnil do pracovního stolku, který jsem si vyrobil a uchytil k mému vozíku."

 

Jsme rádi, že jsme byli součástí projektu Ježíškova vnoučata i po "Ježíšku" (zradila nás doprava).

Tým Controller Institutu a CAFINu 

zpět na všechny články
Olga Cechlová | Česká asociace pro finanční řízení, z.s.
Má za sebou dlouholeté zkušenosti z oblasti vzdělávání dospělých, ve které se pohybuje již od roku 1997. Začínala jako pedagog (se zaměřením na výuku matematiky a programování) na střední průmyslové škole. Po té se začala věnovat vzdělávání dospělých. Ve společnosti Capital Consulting měla na starosti vzdělávací aktivity pro zaměstnance investičních společností a fondů. V Controller Institutu působí od roku 1999 a postupně zastávala pozice projektového manažera, manažerky vzdělávání, prokuristky až na současnou pozici jednatelky, kterou vykonává od roku 2003. V roce 2010 stála při zrodu České asociace pro finanční řízení, kde je členkou Řídícího výboru a zaměřuje se zejména na podporu a rozvoj kariérních cest v rámci finančních oddělení podniků.

Další články

V pojmech bývá zmatek. Často zbytečně. V případě controllingu jsou veškeré související pojmy podřízeny vcelku jasné logice. Pojďme si ji zopakovat.
O tom, komu je určena manažerská výsledovka, naštěstí nelze diskutovat. Stejně tak o jejím účelu - musí být odvozen z tohoto určení. Základním úkolem manažerské výsledovky je přinášet a posuzovat určité interní podnikové ukazatele, optimálně on-line, a když to účetnictví neumožňuje (s čímž bohužel nic nesvedeme), pak alespoň každý měsíc. 
Tak už je to tady: Máme zelený plán, zelené finance a prý brzy přibude i zelený controlling. Postupně z toho rudnu.
Milí čtenáři, kdo je podle vás controller? V některých ohledech může být obtížné popsat pozici finančního controllera. Překračuje hranice mezi čistým účetnictvím, finanční strategií a poradenstvím.
nahoru
© 2022 Controller Institut