Odpovědný manažer

Eva Kybicová
Eva Kybicová
eva.kybicova@controlling.cz
+420 734 402 989
OBJEDNAT8 690 Kč bez DPH
LEANou [línou] cestou k bezstarostné výrobě

LEANou [línou] cestou k bezstarostné výrobě

Štíhlé = sebeopravující klíčové procesy, anebo nikdy nekončící projekty…
Datum konání  9. 11. 2022   Místo konání Školicí centrum Controller Institut, Praha

Prezenční školení
Základní cena 8.690 Kč + 21% DPH Objednat
Snížená cena 7.560 Kč + 21% DPH
+ BONUS: měsíční členství profesního streamu FITCO zdarma
OBJEDNAT8 690 Kč bez DPH

Popis

S LEANem a hledáním příležitostí pro procesní zlepšování je to tak trochu jako s dvěma obrázky v jednom.
Většina lidí na první pohled vidí jen jednu verzi. A až na základě přetáčení a případného pošťuchování ze strany dalších lidí s úžasem zjišťuje, že tam je ještě další obrázek a děsně moc se diví, jak je možné, že ho hned na začátku nezaregistrovala, když je to (teď) do očí bijící.

Přijďte objevit 8 + 1 výjimečných principů, které dělají jakéhokoli leadera nejen dosahovatele požadovaných výsledků prostřednictvím jeho staffu,
ale i zkušeného vlastníka klíčových procesů, které jsou vyladěny tak, že se v čase samy opravují a vytvářejí tak smysluplné toky, které hodnotu přidávají bez zbytečných ztrát.
Ukážeme si, jak vytvořit takový štíhlý hodnotový tok nejen ve výrobních procesech, ale i v oblasti supply chain, financí, IT, ASM.

CO SE NAUČÍTE?

 • Dokážete vidět v procesech (nejen ve svých) úzká hrdla a napadají mě k nim efektivní řešení.
 • Číst ve Value Stream Maps.
 • Chápat LEAN principy – umět je s lehkostí zavést v modelových situacích.
 • Dokázat si představit zavedení všech 8 / 9 LEAN principů v podnikání firmy, ve které pracujete / ve svém vlastním podnikání.

Obsah

 • Filozofie LEAN – co dává, a co naopak nedává smysl v procesním myšlení
 • 7 + 1 plýtvačů v procesech, které je zapotřebí co nejdříve eliminovat
 • Klíčové procesy a jejich definování pomocí Impact-Maturity-Chart – aneb, proč je zeštíhlování neklíčových procesů plýtvání!
 • SIPOC – podmínka zákaznicky orientovaného procesu, rozumný a časově efektivní postup implementace tohoto nástroje
 • LEAN principy – v chronologii tak, v jakém pořadí by měly být postupně zaváděny:
  (1) Takt / Finished Good Strategy
  (2) Continuous Flow
  (3) FIFO / FEFO
  (4) Work-flow-cycle
  (5) Integration Event / Pull
  (6) Standard Work
  (7) Single-Point-Inicialization
  (8) EPEI / Plan B
  (9) Pitch
 • Otázky na budoucí stav – způsob řízení myšlení vlastníků procesu, od situačních kontextů k plánu implementace
 • Design efektivního VSM Eventu

Cílová skupina

Kurz je určen především controllerům, ekonomům a manažerům z výrobních firem.

Další informace

Seminář je třetím modulem vzdělávacího cyklu "Výrobní controller", ale lze ho absolvovat také samostatně.

V ceně kurzu je zahrnuto:

 • elektronické potvrzení o účasti
 • studijní materiály
 • celodenní občerstvení
Chcete proškolit více osob ze své firmy? Rádi pro vás připravíme firemní školení na míru vašim potřebám.
Více informací o firemních školeních na míru.

Lektor

Ivo Spilka
Ivo Spilka
certifikovaný systemický kouč
Linkedin profil
Vystudoval andragogiku a speciální pedagogiku na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze, na Univerzitě Karlově pak úspěšně absolvoval rigorózní řízení ze speciální pedagogiky. Na začátku své profesní kariéry působil v oblasti customer care jako manažer call center v telekomunikačních společnostech (naposledy v UPC Česká republika). Pak se přesunul do oblasti výroby. Ve společnosti CELESTICA CZECH REPUBLIC s.r.o. jako interní trenér soft skills zavedl a následně vedl komplexní rozvojový program pro výrobní mistry a procesní inženýry. Poté působil v americké společnosti CARRIER REFRIGERATION OPERATION CZECH REPUBLIC s.r.o. na pozici Continuous Improvement & Development Manager, kde měl odpovědnost za rozvoj zaměstnanců a neustálé zlepšování podle principů štíhlé výroby. Dosáhl stříbrné úrovně v ACE ve všech klíčových procesech na základě metodického vedení neustálého provozního a procesního zlepšování pomocí nástrojů WCM a Six Sigma. Úspěšně prošel certifikací na mezinárodního trenéra pro Value Stream Development (Manufacturing, Shared Services, Mix Model). Jako VSM Leader disponuje zkušenostmi s implementací lean principů do všech výrobních procesů a supply chain. Úspěšně implementoval lean principy do všech procesů ECN/customization (změnové a redesignové řízení) a financí (accounting, forecasting, reporting a treasury) - tyto výsledky byly dále reprodukovány do dalších entit ve Francii a Německu. Dále v Carrieru úspěšně zavedl a realizoval unikátní tréninkovou metodologii Kai Zen v soft skills pro výrobní mistry. Tato metoda byla v roce 2008 oceněna jako nejlepší personální projekt v České republice na prestižní soutěži Zaměstnavatel roku a následně se jí volně inspirovaly i další výrobní a logistické společnosti, jako např. NYC LOGISTICS. Dále v Českém rozhlase vedl čtyřčlenný tým specialistů vzdělávání a odpovídal za koncepci rozvoje lidských zdrojů, zejména pak za tvorbu a vedení komplexních rozvojových programů pro rozhlasové mluvčí (redaktory, editory, moderátory, zprávaře, publicisty,… atd). Po úspěšně zakončené certifikaci a dokončené supervizi je vyhledávaným systemickým koučem a kognitivně behaviorálním terapeutem. Specializuje se na work-life balance, sebeřízení v oblasti priorit a času a také na řešení problémového chování u osob s vysoce funkční variantou poruch autistického spektra, jako je např. Aspergerův syndrom.

Místo a čas konání

Školicí centrum Controller Institut
Voctářova 5, Praha 8
tel: +420 226 211 694

9. 11. 2022 | středa | 09:00 - 16:00

Na případnou změnu Vás včas upozorníme.

Příjezd

Autem: příjezd z centra přes Rohanské nábřeží a pokračovat do ulice Voctářova kolem Kauflandu, který bude po pravé straně nebo přes Holešovickou tržnici a Libeňský most naproti Kauflandu odbočit doleva na Voctářovu ulici. Další možná cesta je přes Holešovičky odbočit směr Bulovka a dolů kolem Libeňského zámečku a opět do ulice Voctářova. Sídlo naší společnosti je v budově DOCK One naproti Metrostavu.

MHD: metro linka B nebo tramvají 1, 14, 16, 25 na zastávku Palmovka případně tramvají 10 zastávka Divadlo pod Palmovkou, odtud se vydejte pěšky po ulici Zenklova směr Libeňský zámek a u Divadla pod Palmovou odbočte doleva do ulice Koželužská. Na konci této ulice uvidíte budovu DOCK One, kde je sídlo naší firmy. DOCK One je naproti budovy Metrostavu. Informace o spojích MHD naleznete zde: http://spojeni.dpp.cz


Parkování

1) Nejlépe přijeďte metrem a auto nechte na záchytných parkovištích.
2) Zaparkujte v Kauflandu, kde máte zaručené parkovací místo - první 2 hodiny zdarma, poté 50 Kč za každou započatou hodinu.
3) Zaparkujte na parkovacích zónách, upozorňujeme, že jsou brzy plné. Cena parkování je od 20 Kč/hod. Doporučujeme využít aplikaci nebo web pro parkování www.parkujvklidu.cz. Parkovat můžete na smíšených (fialových) zónách a při využití aplikace můžete i na modrých (lokaci naleznete na přiložené mapce).


Jak to u nás vypadá

Odpovědný manažer

Eva Kybicová
Eva Kybicová
eva.kybicova@controlling.cz
+420 734 402 989
OBJEDNAT8 690 Kč bez DPH
nahoru
© 2022 Controller Institut