Reporting a controlling ESG

Reporting a controlling ESG

Jak na plnění požadavků mezinárodních standardů
Datum konání  8. 11. 2022   Místo konání Školicí centrum Controller Institut, Praha | Online

Prezenční / Online školení
Základní cena 14.231 Kč + 21% DPH Objednat
Snížená cena 12.381 Kč + 21% DPH
+ BONUS: měsíční členství profesního streamu FITCO zdarma
OBJEDNAT14 231 Kč bez DPH

Popis

U tohoto kurzu si formu školení můžete vybrat – prezenčně nebo online.

ESG reporting zachycuje více než jen finanční informace. Cílem kurzu je popsat kontext, ve kterém ESG reporting funguje, diskutovat o současném stavu a budoucích očekáváních v souvislosti s regulací výkaznictví ESG.

Obsah

 • Co je ESG Reporting?
 • Kdo jsou hlavní stakeholdeři v ESG Reportingu?
 • Jak vypadají rámce ESG Reportingu?
 • Jaké jsou současné (a navrhované) požadavky týkající se ESG Reportingu v klíčových jurisdikcích?
 • Co skutečně pro firmy znamená měřit a reportovat ESG informace?
 • Na co se připravit v rámci ESG Reportingu?
 • Co přináší nařízení o EU taxonomii?

Cílová skupina

 • Manažeři, od kterých se bude očekávat, že budou dohlížet na předpisy ESG a budou interně podávat informace nezbytné pro přípravu ESG reportingu.
 • Osoby pověřené správou a řízením, od kterých se očekává, že budou chápat strategický dopad agendy ESG na organizace a přesnost prohlášení jejich organizace v této oblasti.
 • Controlleři, kteří budou zodpovědní za integraci ESG a finančních informací, a to jak interně, tak externě.

V ceně kurzu je zahrnuto:

 • elektronické potvrzení o účasti
 • studijní materiály v tištěné nebo elektronické podobě (dle formy účasti)
 • celodenní občerstvení (pro prezenční účastníky)
Chcete proškolit více osob ze své firmy? Rádi pro vás připravíme firemní školení na míru vašim potřebám.
Více informací o firemních školeních na míru.

Lektoři

Alice Machová
Alice Machová
Partner EY
Ernst & Young, s. r. o.
Linkedin profil
Vystudovala Fakultu financí a účetnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze (2000), v rámci studia absolvovala finanční kurzy na Handelshogskolan ve Švédsku (1999). Od r. 2010 působí jako senior manažerka ve společnosti EY v Praze v oddělení účetních poradenských služeb, Financial & Accounting Advisory Services (FAAS), zaměřeného na problematiku IFRS a transakčního účetního poradenství V letech 2005 - 2010 Alice působila v EY v Londýně, kde byla jednou ze zakládajících členů oddělení FAAS. V letech 2000-2005 Alice pracovala v oddělení auditu jiné společnosti z velké čtyřky v ČR, Kanadě a USA. Je držitelkou certifikátu Asociace certifikovaných účetních znalců (FCCA). Získala bohaté zkušenosti s vedením IFRS konverzí a poskytováním účetních poradenských služeb pro společnosti kotované na burzách a privátní společnosti jak v ČR tak i ve světě. Mezi její klienty patří Avast, Aston Martin, Digicel, Rexam, New Look a Citgo. Dále poskytovala IFRS poradenství významným FTSE100 klientům jako Tesco, Vodafone, Unilever a Cable&Wireless. V rámci společných týmů s EY odborníky na transakční poradenství. Alice poskytovala klientům podporu ve všech fázích procesu veřejných nabídek cenných papírů nebo v otázkách refinancování, včetně zpracování účetních a finančních informací požadovaných pro nabídkové dokumenty. Přednáší problematiku IFRS jak v rámci EY tak externě.
Jana Žďárek Hromadová
Jana Žďárek Hromadová
Regional Manager - HR, ESG
Edenred CZ s.r.o.
Linkedin profil
Jana Žďárek Hromadová se věnuje udržitelnosti od roku 2021 v rámci své regionální role ve firmě Edenred, v níž měla mimo jiné příležitost vybudovat regionální komunitu CSR expertů a nastavit plánování a reporting klíčových ukazatelů udržitelnosti. V této roli Jana využívá zkušeností z oblasti controllingu a projektového řízení, kterým se věnovala po dobu šesti let svého působení v mezinárodních i lokálních firmách napříč kontinenty. Od roku 2022 má Jana ve firmě na starosti také regionální HR roli, což jí umožňuje snáze docílit promítnout environmentální a sociální odpovědnosti do DNA firmy.
Eva Vyskočilová
Eva Vyskočilová
Manager Consulting Services
Ernst & Young, s. r. o.
Linkedin profil
Eva Vyskočilová se věnuje tématu udržitelnosti v EY poslední 2 roky. Má zkušenosti s vytvářením strategií udržitelnosti pro společnosti z nejrůznějších sektorů včetně velkých diversifikovaných mezinárodních skupin. Poskytuje dále poradenské služby v oblasti ESG reportování a ověřování nefinančních informací.
Jakub Vít
Jakub Vít
Ernst & Young, s. r. o.
Linkedin profil
Jakub Vít má dvacetiletou zkušenost s regulatorikou, nastavováním a implementací compliance procesů a související negociací se státními a regulačními orgány včetně reportingu. Jeho specializací jsou oblast energetiky, životního prostředí a ochrany klimatu, kterým se věnoval na manažerských úrovních v ArcelorMittal, Svazu průmyslu, ČEZ a jako samostatný konzultant pro řadu klientů z bankovního, strojírenského a průmyslově-developerského sektoru.
Ondřej Štolba
Ondřej Štolba
Ernst & Young, s. r. o.
Linkedin profil
Ondřej Štolba se specializuje na projekty související s rozvojem strategií ESG, a poskytuje poradenské služby pro strategie udržitelnosti, ESG reportování a EU Taxonomie. Díky předchozí zkušenosti projektového manažera národních a mezinárodních dotačních programů na Ministerstvu průmyslu a obchodu se odborně se zaměřuje na oblast současné udržitelné energetiky, její právní regulace na úrovni ČR a EU, a dále na národní a mezinárodní energetické úsporné iniciativy a programy, včetně grantových a dotačních titulů.
Markéta Horková
Markéta Horková
Manager | Climate Change and Sustainability Services | Financial Accounting Advisory Services
Ernst & Young, s. r. o.
Linkedin profil
Markéta Horková se tématu strategií udržitelnosti v korporátních firmách, financovaní a ratingu věnuje intenzivně od roku 2019. Aktuálně působí v EY, kde má na starosti ESG agendu, nefinanční reportovaní, udržitelné financování a rating, a zúročuje nabyté zkušenosti, které získala za 15 let prací pro S&P Global v Londýně jako kreditní specialista se zaměřením na evaluace ESG strategií, zelených bondů a jiných finančních instrumentů s prvky udržitelnosti (sustainability-linked notes and loans).

Místo a čas konání

Školicí centrum Controller Institut
Voctářova 5, Praha 8
tel: +420 226 211 694

Nebo také online u vás doma či v kanceláři.

8. 11. 2022 | úterý | 09:00 - 16:00

Na případnou změnu Vás včas upozorníme.

Příjezd

Autem: příjezd z centra přes Rohanské nábřeží a pokračovat do ulice Voctářova kolem Kauflandu, který bude po pravé straně nebo přes Holešovickou tržnici a Libeňský most naproti Kauflandu odbočit doleva na Voctářovu ulici. Další možná cesta je přes Holešovičky odbočit směr Bulovka a dolů kolem Libeňského zámečku a opět do ulice Voctářova. Sídlo naší společnosti je v budově DOCK One naproti Metrostavu.

MHD: metro linka B nebo tramvají 1, 14, 16, 25 na zastávku Palmovka případně tramvají 10 zastávka Divadlo pod Palmovkou, odtud se vydejte pěšky po ulici Zenklova směr Libeňský zámek a u Divadla pod Palmovou odbočte doleva do ulice Koželužská. Na konci této ulice uvidíte budovu DOCK One, kde je sídlo naší firmy. DOCK One je naproti budovy Metrostavu. Informace o spojích MHD naleznete zde: http://spojeni.dpp.cz


Parkování

1) Nejlépe přijeďte metrem a auto nechte na záchytných parkovištích.
2) Zaparkujte v Kauflandu, kde máte zaručené parkovací místo - první 2 hodiny zdarma, poté 50 Kč za každou započatou hodinu.
3) Zaparkujte na parkovacích zónách, upozorňujeme, že jsou brzy plné. Cena parkování je od 20 Kč/hod. Doporučujeme využít aplikaci nebo web pro parkování www.parkujvklidu.cz. Parkovat můžete na smíšených (fialových) zónách a při využití aplikace můžete i na modrých (lokaci naleznete na přiložené mapce).


Jak to u nás vypadá

nahoru
© 2022 Controller Institut