Markéta Horková

Reporting a controlling ESG

Jak na plnění požadavků mezinárodních standardů
akce již proběhla
nový termín bude upřesněn - informujte mě

Prezenční / Online školení
garance termínu konání

Popis

Školení je součástí cyklu ESG v podnikových financích, lze jej však absolvovat i samostatně.
Formu výuky si můžete zvolit – prezenčně nebo online.


ESG reporting zachycuje více než jen finanční informace. Cílem kurzu je popsat kontext, ve kterém ESG reporting funguje, diskutovat o současném stavu a budoucích očekáváních v souvislosti s regulací výkaznictví ESG.

Obsah

 • Co je ESG Reporting?
 • Kdo jsou hlavní stakeholdeři v ESG Reportingu?
 • Jak vypadají rámce ESG Reportingu?
 • Jaké jsou současné (a navrhované) požadavky týkající se ESG Reportingu v klíčových jurisdikcích?
 • Co skutečně pro firmy znamená měřit a reportovat ESG informace?
 • Na co se připravit v rámci ESG Reportingu?
 • Co přináší nařízení o EU taxonomii?

Cílová skupina

 • Manažeři, od kterých se bude očekávat, že budou dohlížet na předpisy ESG a budou interně podávat informace nezbytné pro přípravu ESG reportingu.
 • Osoby pověřené správou a řízením, od kterých se očekává, že budou chápat strategický dopad agendy ESG na organizace a přesnost prohlášení jejich organizace v této oblasti.
 • Controlleři, kteří budou zodpovědní za integraci ESG a finančních informací, a to jak interně, tak externě.

V ceně kurzu je zahrnuto

 • elektronické potvrzení o účasti
 • studijní materiály v tištěné nebo elektronické podobě (dle formy účasti)
 • celodenní občerstvení (pro prezenční účastníky)
Chcete proškolit více osob ze své firmy? Rádi pro vás připravíme firemní školení na míru vašim potřebám.
Více informací o firemních školeních na míru.

Lektoři

Markéta Horková
Markéta Horková
Manager | Climate Change and Sustainability Services | Financial Accounting Advisory Services
Ernst & Young, s. r. o.
Linkedin profil
Markéta Horková se tématu strategií udržitelnosti v korporátních firmách, financovaní a ratingu věnuje intenzivně od roku 2019. Aktuálně působí v EY, kde má na starosti ESG agendu, nefinanční reportovaní, udržitelné financování a rating, a zúročuje nabyté zkušenosti, které získala za 15 let prací pro S&P Global v Londýně jako kreditní specialista se zaměřením na evaluace ESG strategií, zelených bondů a jiných finančních instrumentů s prvky udržitelnosti (sustainability-linked notes and loans).
Radka Mikulenka
Radka Mikulenka
Manager | FAAS | Climate Change and Sustainability Services
Ernst & Young, s. r. o.
Linkedin profil
Radka Mikulenka vystudovala Ochranu životního prostředí na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně. Je kvalifikovanou auditorkou v oblasti sociální odpovědnosti a udržitelnosti. Má bohaté zkušenosti s poradenstvím ve vztahu k životnímu prostředí napříč celým hodnotovým řetězcem výrobku (product value chain) včetně procesu recyklace. Je manažerkou v EY.
Gabriela Mokošáková
Gabriela Mokošáková
Senior consultant
Ernst & Young, s. r. o.
Linkedin profil
Gabriela vystudovala Copenhagen Business School. Pracovala na mnoha ESG projektech včetně aktivit pro mezinárodní investiční skupinu zahrnující několik různých sektorů byznysu. Má mimo jiné zkušenosti ze startupového prostředí v rámci práce na platformě SmartHead, která mapuje aktivity v oblasti udržitelnosti jednotlivých firem. V EY působí jako Senior Consultant.
Eliška Froschová Stehlíková
Eliška Froschová Stehlíková
Vedoucí CSR projektů
Lidl Česká republika v.o.s.
Linkedin profil
Eliška vystudovala bohemistiku na FF UK a dlouho se věnovala komunikaci, PR a event managementu v kulturních a neziskových organizacích. Udržitelnosti se věnuje od roku 2018, nejdříve ve společnosti Tchibo, poté v Lidlu. Eliška nabídne trochu odlišný pohled na nefinanční reporting. Představí proces jeho psaní jako průsečík řady elementů; od naplnění metodiky GRI a metodiky mezinárodní centrály, spolupráce se členy CSR týmu napříč firmou, práce s daty z oddělní controllingu, stakeholderdialog a analýzy materiality až po audit a výslednou komunikaci dat a představení reportu veřejnosti. Reporty Lidlu získaly významná ocenění v rámci českého nefinančního reportingu: 1. místo v kategorii reporting v Cenách SDGs a cenu TOP odpovědná firma v reportingu.

Místo a čas konání

Školicí centrum Controller Institut
Voctářova 5, Praha 8
tel: +420 226 211 694

Nebo také online u vás doma či v kanceláři.

8. 11. 2022 | úterý | 09:00 - 16:00
Přidat událost do kalendáře

Na případnou změnu Vás včas upozorníme.

Příjezd

Autem: příjezd z centra přes Rohanské nábřeží a pokračovat do ulice Voctářova kolem Kauflandu, který bude po pravé straně nebo přes Holešovickou tržnici a Libeňský most naproti Kauflandu odbočit doleva na Voctářovu ulici. Další možná cesta je přes Holešovičky odbočit směr Bulovka a dolů kolem Libeňského zámečku a opět do ulice Voctářova. Sídlo naší společnosti je v budově DOCK One naproti Metrostavu.

MHD: metro linka B nebo tramvají 1, 3, 6, 8, 14, 24, 25, na zastávku Palmovka. Odtud se vydejte pěšky po ulici Zenklova směr Libeňský zámek a u Divadla pod Palmovkou odbočte doleva do ulice Koželužská. Na konci této ulice uvidíte budovu DOCK One, kde je sídlo naší firmy. DOCK One je naproti budovy Metrostavu. Ve směru od Libeňského zámku je možné z?tramvají 1, 3, 24 vystoupit na zastávce Divadlo pod Palmovkou a odbočit doprava rovnou do ulice Koželužská. Informace o spojích MHD naleznete zde: http://spojeni.dpp.cz


Parkování

1) Nejlépe přijeďte metrem a auto nechte na záchytných parkovištích.
2) Zaparkujte v Kauflandu, kde máte zaručené parkovací místo - první 2 hodiny zdarma, poté 50 Kč za každou započatou hodinu.
3) Zaparkujte u Alberta (Libeň), kde je poplatek 30 Kč za hodinu od 09:00-15:00. Pak je již zdarma.
4) Zaparkujte na parkovacích zónách, jen upozorňujeme, že jsou brzy plné. Cena parkování je od 20 Kč/hod. Doporučujeme využít aplikaci nebo web pro parkování www.parkujvklidu.cz. Parkovat můžete na smíšených (fialových) zónách a při využití aplikace můžete i na modrých (lokaci naleznete na přiložené mapce).


Jak to u nás vypadá

Cena

Základní cena 14.231 Kč + 21% DPH
Snížená cena 12.381 Kč + 21% DPH
+ BONUS: měsíční členství profesního streamu FITCO zdarma
nahoru
© 2023 Controller Institut