Controller Institut

Odpovědný manažer

Renata Bílková
renata.bilkova@controlling.cz
+420 734 138 648
+420 226 211 697
PDF Pozvánka

Controllingová akademie

Moderní koncept controllingu a jeho využití v praxi

ObjednatDotaz k akci
Certifikovaný cyklus

Reference

"Celý cyklus hodnotím velmi pozitivně. Byl výborně připraven a naplánován, vždy jsem obdržel potřebné informace o organizaci v předstihu. Líbila se mi struktura jednotlivých modulů, kdy po teoretické části následovala možnost si vše prakticky vyzkoušet a spočítat. Vyhovovala mi i délka jednotlivých modulů a celého cyklu. Školitelé měli bohatou profesní praxi a byli vždy ochotni kdykoli diskutovat o jednotlivých tématech. Samotná témata jednotlivých seminářů byla dle mého názoru velmi dobře zvolena a pokrývala svým rozsahem všechny oblasti controllingu. Největším osobním přínosem celého cyklu bylo pro mne získání další pracovní inspirace."

Stanislav N., Controller, FM Česká, s.r.o.

"Cyklus kurzů Controllingová akademie mi nabídnul výbornou příležitost rozšířit své znalosti v oblasti controllingu, včetně pohledu do doposud mi málo známé (poházím totiž z prostředí obchodní firmy), problematiky řízení nákladů ve výrobních podnicích. Chci ocenit vyvážený „mix“ teoretických a praktických přednášek, které se navzájem doplňovaly.
Vstřícný přístup lektorů a výborný oběd je samozřejmostí."

Alexander K., Finanční analytik, ČSOB, a.s.

"Vás cyklus se mi líbil, líbilo se mi hlavně to, jak lektoři byli zkušení a věděli o své práci hodně a člověk si rád vyslechnul, jak to chodí v jiných firmách a musím říct, že mě některé úseky i namotivovaly. Takže moc za všechno děkuji."

Nelly D., Project Support, ANEXT CZ, s.r.o.

"Všechny kurzy, které jsem navštivil hodnotím velice pozitivně. Co se týká odborné náplně, některá témata jsou tak obsáhlá, že by si zasloužila i delší čas k rozebrání.
Co se týká všech lektorů a přednášejících z praxe, byl jsem spokojený s jejich přístupem, vždy dokázali dát kurzům něco nového.
A co znamenala akademie pro mě samotného?
Uvědomil jsem si, že problémy, které řeším v každodenním pracovním životě, nejsou jen u nás ve firmě, ale téměř všude.
Kurzy mi pomohly "vrátit ztracené sebevědomí", že to co dělám, je správná cesta, kterou jsme s předchozím vedoucím controllingu nastoupili. A ta nás povede k cíli.
Sice bude ještě hodně dlouhá, ale cíl se blíží.
Již teď se těším na další zkušenosti získané v rámci Diplomovaného controllera."

Tomáš F., Vedoucí odboru controllingu, Veletrhy Brno, a.s.

"Samotna ucast na cykle kontrolingovej akademie bola pre mna prospesna. Vypocula som si nazory lektorov, ktori maju bohate skusenosti. Vedela som si pospajat ich rady, postupy a postrehy s fungovanim firmy, v ktorej pracujem. Stracala som sa v prikladoch zameranych na vyrobny podnik, kedze v takom nepracujem, ale aspon ma to motivovalo sa zamerat aj na inu oblast a studovat vacsi zaber kontrolingu. Organizacia seminarov bola vyborna, zrozumitelne boli podane vsetky informacie."

Katarína D., Finančný kontrolór, ESET, spol. s r.o.

"Byla jsem velmi spokojená jak s obsahem školení, tak s prostředím a dostupností hotelu Absolutum. Pouze bych uvítala, kdyby p. Nekvapil dostal trochu větší časový prostor, neboť zejména v odpoledních hodinách spíše "kvapil" a je to škoda, obsah byl zajímavý. Souvislé příklady k řešení v excelu byly hezky připravené a inspirativní."

Lucie M., Controller NS, Veletrhy Brno, a.s.

"Co se samotného cyklu týče, pak v jeho rámci bylo probíráno mnoho věcí, které jsme probírali i v rámci mého studia na VŠE. Po té, co jsem pár let působila v praxi v controllingu, člověk na mnoho těchto věcí zapomene. V rámci studia však člověku chybí právě ta praxe a neumí si některé skutečnosti představit. Nyní jsem si však mohla tyto teoretické znalosti nejen oživit, ale zároveň i spojit v širších souvislostech praxe. Největším přínosem pro mě asi byla část, ve které byla vymezena pozice, jakou byl měl mít controller v rámci společnosti. Zajímavá byla určitě i část týkající se plánovacího procesu, se kterou ve svém zaměstnání setkávám velice často."

Lenka E., Kontrolor / Finanční analytik, AutoBinck CZ s.r.o.

"Celý cyklus byl veden a zajišťován na velmi profesionální úrovni, a to včetně vždy ochotných a vstřícných pracovníků organizačního týmu. Úroveň lektorů hodnotím pozitivně, dokázali si udržet pozornost po celou dobu semináře a to i během teoretických částí. O jejich praktických zkušenostech jsme se mohli přesvědčit prostřednictvím dostatečného množství názorných příkladů a také z pohotových reakcí na dotazy účastníků. Nejvíce však oceňuji komplexní případové studie, které byly dostatečně obsáhlé, přiměřeně složité, simulující výpočty z praxe a zároveň zaměřeny na práci s MS Excel. Zde si lze nabyté vědomosti ověřit prakticky a zároveň si je určitým způsobem utřídit."

Tomáš H., Kontrolor / Finanční analytik, WANZL spol. s r.o.

"Koncepce, funkce a nástroje controllingu – ačkoli se jednalo o teoretický úvod ke Controllingové akademii, byla jsem velmi pozitivně překvapena, jak zajímavě pan Nekvapil téma přednášel, zejména uváděním praktických příkladů z praxe.
Nákladový controlling a řízení ziskovosti – opět zajímavý úvod první den od pana Nekvapila. Nejvíce na celé Controllingové akademii se mi líbil den s panem Janem Bolkem ze společnosti DEK a. s. A to nejen díky jeho odbornému výkladu, ale také schopnosti zajímavě prezentovat. Odborný výklad prokládal různými videi, které s controllingem na první pohled souvisí jen zdánlivě. Poté jsme plynule navázali na další téma. Komplexní příklad vedený panem Báčou byl pak přínosným shrnutím předchozích 2 dnů.
Finanční controlling – probíhal v podobném duchu jako Nákladový controlling.
Velmi se mi také líbily prostory, ve kterých Controllingová akademie probíhá.
Jediným nedostatkem Controllingové akademie je z mého pohledu fakt, že je spíše orientovaná na výrobu a průmysl."

Klára T., Controller, ABS Jets, a.s.

"Čo sa samotného cyklu týka, tak musím povedať, že pre mňa boli prednášky veľmi zaujímavé a náučne. Nakoľko som před cyklom takmer nevedel čo kontroling je, tak počas cyklu som sa z prednášok naučil množstvo zaujímavých věci o kontrolingu a asi aj vďaka tomu ma táto oblasť začala viac zaujímať.

Prednášky boli podané pútavo a prejav prednášajúcich taktiež musím hodnotiť len pozitívne. Každý z prednášajúcich ma mnoho skúsenosti, čo bolo vidno aj na prejave a reakciách v prípade otázok. Počas prednášok jednotlivých prednášajúcich a podaných príkladoch, ktoré vychádzali z praxe, som si aj ja prišiel na niekoľko veci, ktoré som vedel nejakým spôsobom preniesť aj do praxe u nás. Taktiež som si spravil mnoho užitočných poznámok z týchto školení.

Okrem samotných školení musím pochváliť aj výber miesta konania seminárov, boli reprezentatívne a celkovo prostredie bolo príjemné. Mňa osobne potešil prístup Vašej inštitúcie, keď sa mi nepodarilo prihlásiť na termín, z dôvodu naplnenia kapacít a aj napriek tomu ste mi vyhoveli a umožnili mi zúčastniť sa seminára.

Čo by som ja uvítal, je viac seminárov v Bratislava, ale zase tu asi veľa ovplyvni záujem o tieto semináre. Asi nie je taký ako na semináre v Prahe. To je také malé mínus. Za väčšie mínus považujem cenu, mnohých to asi odradí. Ale zasa rozumiem z čoho vychádza, keď si zoberiem kvality prednášajúcich, či spomínané priestory konania.

Suma sumárum, kontrolingovú akadémiu by som odporučil ďalej pre tých, ktorý s kontrolingom začínajú a chcú sa nim ďalej zaoberať, ale semináre pomôžu aj skúsenejším „ekonómom“."

., Controller,

"Celý cyklus hodnotím velmi pozitivně. Získané vědomosti mi již mnohokrát pomohly v mé každodenní praxi. Působím v oblasti, která je zjednodušeně řečeno „nedotčená controllingem“ a snažím se znalosti z absolvovaného cyklu uplatňovat i v divadle, což je sice složité, ale o to více to beru jako výzvu. Ráda se budu ještě vzdělávat dále, pokud mi to pracovní vytížení dovolí."

Dagmar R., Vedoucí odboru ekonomiky a administrativy, Národní divadlo

"Controller Institut pořádá velmi dobře zorganizované školení.
Oceňuji výběr lektorů z praxe, kteří dokážou svůj výklad obohatit praktickými zkušenostmi.
Školení pořádané touto společností můžu jenom doporučit."

Bohdana Č., Účetní, Kovárna VIVA a.s.

"Vzdělávací cyklus Controllingová akademie byl pro mě jako pro začátečníka v controllingu velkým přínosem. Cyklus mě postupně krok za krokem v jednotlivých modulech obeznámil s „problematikou“ controllingu jako celku a na praktických ukázkách bylo jasně vysvětleno fungování a použití v praxi. Velké plus pro mě znamenali doprovodné e-learningové přednášky a cvičení, které mi pomohli správně pochopit jednotlivé části controllingu a vzájemnou propojenost. Přednášející lektoři jsou odborníci a hlavně lidi z praxe a jejich osobní praktické zkušenosti obohacují celý cyklus, čímž jsou přednášky mnohem zajímavější a napomáhají tak lepšímu porozumění danému tématu. Z hlediska organizace a komunikace hodnotím Controllingovou akademii zvládnutou na velmi vysoké úrovni, s dostatkem informací a potřebných materiálů."

Andrea L., Logistics Specialist, AstraZeneca Czech Republic s.r.o.

"Celkově cyklus hodnotím jako absolutní špičku mezi školeními, vše na vysoké úrovni, jak práce celého organizačního týmu, tak školitelé, znalosti, semináře doslova nabité příklady z praxe, srozumitelný výklad.
Bylo o nás skvěle postaráno, na kurzech jsem se cítila výborně.
Všechny semináře pro mě byly přínosem, pokud bych však měla vybrat pro mě ten nejlepší, bezesporu by to bylo Finanční řízení podniku (nyní Finanční analýza a řízení podnikových financí).
Dostalo naprosto nový rozměr i díky p. lektorovi Vojtěchu Kostihovi, jehož záměrem bylo vzbudit v nás vášeň pro finance, což se mu myslím úspěšně podařilo."

Jana K., Kalkulant, controller, reporting, NORMA Czech, s.r.o.

" Cyklus Controllingová akadémia obsahoval najzaujímavejšie kurzy / školenia, ktoré som počas doterajšej praxe absolvovala. V porovnaní s vysokou školou je neskutočný rozdiel, keď prednášajú kvalifikovaní ľudia z praxe a nie “teoretici” (ako vačšina profesorov na vysokej škole). Ďalej bolo veľmi prínosné vypočuť si nie len od prednášajúcich, ale tiež kolegov controllerov z cyklu ich prístupy k niektorým tématikám resp. prístupy k problémom, s ktorými sa potýkajú oni. V porovnaní so školeniami absolvovanými s inými organizáciami jako Controller Institut veľmi oceňujem pestrosť tém každého jednotlivého školenia. Každé zo školení, aj keď trvalo niekoľko hodín, bolo natoľko zaujímavé, že som v porovnaní s inými školeniami nemala problém počúvať celý čas.
Čo sa týka lektorov, ako som už spomenula, jednalo sa o vysoko kvalifikovaných ľudí z praxe, ktorí vždy dokázali zaujať. Veľmi oceňujem ich ochotu odpovedať na položené otázky, rozvinúť diskusiu resp. prispôsobiť obsah seminára potrebám účastníkov (ak sa jednalo o problematiku, s ktorou sa vačšina účastníkov v praxi nestretáva, každý z prednášajúcich bol ochotný túto tému skrátiť a “ušetrený” čas venovať téme, ktorá bola účastníkmi vyžiadaná).Taktiež organizačné zabezpečenie bolo na vynikajúcej úrovni. (PS: v Controller Institut bola najlepšia káva)
Teším sa na ďalšie školenia v cykle Diplomovaný controller."

Miroslava H., Finanční controller, ITT Holdings Czech Republic s.r.o.

"Vzdelavaci cyklus Controllingovej akademie hodnotim pozitivne. Jednotlive seminare boli organizovane na vysokej profesionalnej urovni, při priprave obsahu bola citlivo zvolena hranica medzi nutnym teroretickym uvodom a podstatnymi prikladmi a rieseniami z praxe. Lektori boli vyborne pripraveni a vedeli pohotovo reagovat na rozne otazky, ktore sa vramci diskusie objavili.
Za hlavny prinos povazujem moznost konfrontovat prakticke riesenia v nasej spolocnosti s ostatnymi ucastnikmi Controllingovej akademie."

Martin K., Financial controller, Motor-Car Bratislava, spol.s r.o.

"Celý cyklus Controllingové akademie byl pro mne velmi přínosný. Informace na seminářích byly ucelené, srozumitelně a přehledně podané. Bylo vidět, že lektoři se v problematice controllingu pohybují již dlouhou dobu a mohou nám tak předat spoustu svých zkušeností z praxe. Pro mne byly tyto zkušenosti zejména přínosné, protože se pohybuji v controllingu celkem krátce. Právě proto byla pro mne Controllingová akademie tolik přínosná, protože mi podala celý okruh informací, na kterých mohu při své další práci stavět.
Z lektorů mne nejvíce zaujali pan Tomáš Nekvapil a manželé Pánkovi. Ti nám svým přístupem z praxe napomáhali lépe pochopit danou problematiku. Mnohdy výklad doplnili praktickými perličkami, které se člověk hned tak nedozví.
Součástí některých seminářů byla i praktická výuka v počítačové učebně, kde jsme si mohli své teoretické znalosti prakticky vyzkoušet na několika příkladech.
V závěru cyklu jsme měli sepsat závěrečnou práci pro získání certifikátu. Při této práci jsem měl možnost své poznatky ze seminářů uplatnit v praxi firmy, ve které pracuji.
Celý cyklus byl taktéž skvěle zajištěn po stránce organizační.
Pokud se v budoucnu budu dále vzdělávat v oblasti controllingu, jistě se obrátím na Controller Institut."

Petr Š., Controller, ROHDE & SCHWARZ závod Vimperk, s.r.o.

"Uspořádání jednotlivých modulů dle mého názoru zajišťuje propojení a pochopení jednotlivých částí tématu controllingu do soudržného celku, jehož výsledkem je pochopení základních koncepcí controllingu a možnost jejich využití ve firemní praxi.
Jako člověk mající praxi v technickém úseku výrobní firmy – tedy nepřicházející příliš do styku s finanční stránkou podniku – jsem absolvoval i přípravné semináře Finanční řízení podniku a Základy manažerského reportingu. Především prvně jmenovaný bych vyzdvihnul jako velmi přínosný. Třebaže některá jeho témata jsou zahrnuta i v modulu Finanční controlling, tento kurz mi poskytl do problematiky potřebný vhled a základy, bez nichž bych se pravděpodobně v modulu Finanční controlling místy ztrácel.
Velmi praktickou součástí jsou pak případové studie, jejichž správné řešení je po skočení kurzu účastníkům poskytnuto. Myslím, že i tyto příklady jsou něčím, co tvoří jistou přidanou hodnotu celého cyklu.
Rád bych vyzdvihnul složení školitelů. Beze zbytku se jedná o lidi z praktickými zkušenostmi, disponujících odbornými znalostmi, ale také velmi lidským přístupem. Na základě této zkušenosti jsem se proto např. nebál v naší firmě doporučit využití služeb pana Nekvapila pro poradenskou činnost.
V neposlední řadě musím zmínit i organizační zabezpečení kurzu, které také hodnotím jako výborné. Podávání informací ohledně cyklu, ale i včasné informace – včetně případných změn – ohledně jednotlivých kurzů, i ochota zajistit potřebné údaje např. pro čerpání dotací – to vše mě utvrzuje o snaze Controller-Institutu vyjít zájemcům a účastníkům kurzů vstříc. Organizační zabezpečení na místě konání je řešeno také na vysoké úrovní, včetně občerstvení. Přítomné asistentky vždy prokázaly ochotu a zajišťovaly hladký průběh daných kurzů.
Jako celek tedy hodnotím cyklus Controllingová akademie velmi vysoko, po profesní stránce poskytující ucelené znalosti, navíc s možností získání mezinárodního certifikátu.
S ohledem na výše popsané zkušenosti bych tento cyklus a služby Controller-Institutu bez váhání případným zájemcům doporučil."

Petr D., Konstruktér / technolog, ABNER a.s.

"Cyklus controllingova akademia bol pre mna urcite velmi zaujmavy. Pracujem vo farmaceutickej spolocnosti, kde mame velmi dobře zabehnuty systém controlingu. Kedze ide o netradicnejsi model, kde je velmi tazke presadit akukolvek zmenu, pretoze systém je rovnaky celosvetovo, je pre mna vždy zaujmave stretnut sa s moznostami tvorby vlastnych systemov alebo porovnavania s inými uz existujucimi. Velmi zaujmave pre mna bolo rozpavanie hned z prveho skolenia, kde nam lektorka rozpravala o zavadzani controllingu v jednotlivych spolocnostiach. Zaroven ocenujem ze prednasajuci su ludia z praxe, ktori nemaju iba naucene jednotlive modely a to aj hlavne preto ze ma osobne velmi zaujma krizovy manazment. Za velky prinos povazujem mnozstvo praktickych cviceni a prikladov, kedze tak si to clovek vie ovela lepsie predstavit. Zaroven musim priznat ze uz som dlho nesedela v skolskej lavici a udrzat pozornost cely den len na prednasku je pre mna skutocne vycerpavajuce :), takze aj z toho dovodu je to skvela obmena. V pripade ze budem mat moznost sa zucastit aj na inych skoleniach organizovanych vasou spolocnostou, urcite ju velmi rada vyuzijem. Zaroven dakujem aj zamestnancom, ktori mi vysli v ustrety pri specialnych poziadavkach ktore som mala."

Lucia Z., Controller, Sanofi-aventis Pharma Slovakia s.r.o.

"Celý cyklus byl profesionálně připraven a logicky na sebe navazoval. Vzhledem k provázanosti jednotlivých témat vznikal prostor i pro lehké opakování, což jistě přispělo k většímu zapamatování probíraných témat. Lektoři byli odborníci z praxe, kteří uváděli spoustu inspirujících reálných příkladů. Organizace seminářů byla vždy výborně zajištěna a celý tým spolupracovníků byl velmi ochotný. Přestože se v oblasti financí pohybuji již 13 let a profesi kontrolera vykonávám 10 let, byl pro mě tento cyklus velice přínosný. Pomohl mi utřídit si v praxi získané zkušenosti, oživit si teoretické znalosti a hlavně dozvědět se spoustu nových a užitečných informací. Velkým přínosem byla i možnost diskuze s ostatními účastníky kurzu. Tento kurz mohu doporučit každému, kdo to s controllingem myslí vážně."

Vladimír M., Vedoucí odboru controllingu, Veletrhy Brno, a.s.

"Chtěl bych celému týmu lektorů poděkovat za skvělý průběh vzdělávacího cyklu Controllingová akademie. Celý cyklus byl profesionálně připraven a logicky na sebe navazoval. Vzhledem k provázanosti jednotlivých témat vznikal prostor i pro lehké opakování, což jistě přispělo k většímu zapamatování probíraných témat. Lektoři byli odborníci z praxe, uváděli spoustu inspirujících reálných příkladů. Organizace seminářů byla vždy výborně zajištěna a celý tým spolupracovníků byl velmi ochotný. Přestože se v oblasti financí pohybuji již 13 let a profesi controllera vykonávám 10 let, byl pro mě tento cyklus velice přínosný. Pomohl mi utřídit si v praxi získané zkušenosti, oživit si teoretické znalosti a hlavně dozvědět s spoustu nových a užitečných informací. Velkým přínosem byla i možnost diskuze s ostatními účastníky kurzu. Tento kurz mohu doporučit každému, kdo to s controllingem myslí vážně."

Vladimír M., Vedoucí odboru controllingu, Veletrhy Brno, a.s.

"Celkově bych rozhodně celý cyklus ohodnotila velkou 1 a vřele bych ho doporučila všem, kteří se o tuto problematiku zajímají. S organizačním zajištěním jsem byla naprosto spokojena. Vše probíhalo bez problémů. S obsahem seminářů jsem byla z velke části spokojena. Ta malá část mé "nespokojenosti" je spíše spojena s lektory, kteří se v některých částech příliš zaměřovali pouze na znalosti ze své praxe ve specifických firmách (což plně chápu) a chyběl mi tedy trochu obecnějšíi pohled na problematiku, který by se dal využít i v jiných firmách. Těchto momentů naštěstí nebylo mnoho. Velmi spokojená (a to nad mé nej očekávání) jsem byla s praktickými částmi seminářů konanými v HP učebnách."

Šárka J., Sales controller, Coty Česká republika s.r.o.

"Cyklus hodnotím pozitivně, zejména pak odbornost a erudici přednášejících. Přestože samozřejmě není cyklus zaměřen na neziskovou oblast, kde se naše organizace primárně pohybuje, byl kurz i pro mě přínosem. Dobré podle mě bylo, že jednotlivá témata přednáší každý den jiný lektor, čímž je problematika představena z různých úhlů pohledu. Námitky nemám ani k prostředí a organizaci jednotlivých kurzů. Stejnou informaci jsem předal i svým nadřízeným s ohledem na možné absolvování cyklu nebo jednotlivých kurzů dalšími pracovníky naší instituce."

Pavel N., IT specialista, Středisko společných činností AV ČR, v. v. i.

"Chtěl bych poděkovat za výbornou spolupráci při realizování vzdělávací akce Controllingová akademie. Převážně bych chtěl ocenit vysokou profesionální úroveň celého Vašeho týmu, převážně však lektora RNDr. Tomáše Nekvapila. Dále bych chtěl vyzvednout vysokou míru flexibility a individuálního přístupu. Velmi pozitivně hodnotím prezentaci velkého množství praktických příkladů, které byly velkým oživením celé vzdělávací akce. Hlavní výhodu spatřujeme v tom, že školení bylo provedeno odborníky z praxe z významných společností, kteří byli ochotni se podělit o své zkušenosti."

Andreas D., Vedoucí obchodního oddělení, Siemens, s.r.o. odštěpný závod Elektromotory Mohelnice

"Spoločnosť vždy preukázala veľkú profesionalitu pri príprave a organizácii trénigov pre ST. Naši zamestnanci pravidelne dávajú pozitívnu spätnú väzbu na školiteľov, rovnako aj na skoliace materiály a celkovú štruktúru tréningov. Rovnako nemožno nespomenúť, že popri profesionalite zamestnanci a školitelia vždy ponúkajú aj ľudský a otvorený prístup."

Alla L., Head of Training & Development Department, Slovak Telekom, a.s.

Cílová skupina

 • controlleři a vedoucí finančních úseků firem odpovědní za budování controllingu
 • majitelé a jednatelé firem, kteří chtějí lépe porozumět souvislostem
 • manažeři všech úrovní řízení s odpovědností za rozpočet nebo ziskovost
 • všichni, kdo se chtějí uplatnit v oblasti controllingu a finančního řízení
 • Info webinář

  Využijte možnost získat informace, které potřebujete!

  Plánujete další profesní růst v oblasti controllingu a ještě nevíte, jakou formu zvolit? Využijte naše Info webináře o vzdělávacím cyklu, které pro Vás 2x ročně ZDARMA připravujeme a položte své dotazy přímo garantovi cyklu Tomáši Nekvapilovi nebo projektové manažerce Ivetě Bajgarové. 

  Informace k termínu nejbližšího infowebináře Vám poskytne projektová manažerka cyklu Iveta Bajgarová.

  Záznam posledního webináře si můžete spustit v levém sloupci této stránky. 

  Požadavky na účastníky

 • základní znalosti v oblastech financí a účetnictví (v rozsahu přípravného semináře Finanční řízení podniku)
 • základní znalosti MS Excelu (k efektivnímu řešení případových studií na počítači)
 • Pro doplnění těchto základních znalostí můžete využít nabízené přípravné semináře:

  Bonusy

  Pro účastníky celého cyklu Controllingová akademie máme připravené následující bonusy:
  • e-learningový kurz A3 Podnikové plánování zdarma
  • slevu 30% na ostatní e-learningové kurzy z naší nabídky

  Případová studie

  Případové studie… aneb Vyzkoušejte si podnikové simulace v programu MS Excel

  Cvičení dělá mistra. Součástí programu jsou proto ucelené případové studie v MS Excel, v  nichž si vyzkoušíte aplikaci prezentovaných metod v reálných podmínkách.

  Praxe nade vše
  Simulace plně odpovídají systémům používaným v praxi a mnohé z nich již byly účastníkům inspirací při zavádění nákladového controllingu a řízení ziskovosti v jejich firmě.

  Příklady řešených úloh:

  • pokročilé metody plánování a řízení nákladů
  • kalkulace cen při plném a částečném vytížení kapacit
  • rozkrytí příspěvků produktů a zákazníků k ziskovosti
  • výběr projektů metodou investičního propočtu
  • vypracování transparentního ročního celopodnikového plánu
  • provedení analýz citlivosti

  Každou případovou studii obdržíte v elektronické podobě, a to včetně správného řešení. Nejde tedy pouze o simulaci, ale o návod k řešení typických úloh controllera.

  Váš užitek z případových studií

  • spojení controllingového know-how a užitečných tipů pro práci s Excelem při řešení controllingových úloh
  • zintenzivnění přenosu znalostí prostřednictvím samostatné práce či prací v malých skupinách, transparentnost řešení a možnost použití dokumentace ve vlastním podniku

  Certifikát a závěrečná zkouška

  Podmínkou získání certifikátu je splnění následujících požadavků:

  • Absolvování všech 3 seminářů Controllingové akademie
  • Sepsání samostatné práce na vybrané téma aplikace controllingu ve Vaší firmě

  Složení závěrečné zkoušky je zdarma. Navíc účastníci zkoušky získávají zpětnou vazbu ke své závěrečné práci a zároveň doporučení nezávislého experta k jimi navrženým a využívaným controllingovým řešením.

  Po úspěšném složení závěrečné zkoušky získává účastník dva uznávané certifikáty:

  Odpovědný manažer

  Renata Bílková
  renata.bilkova@controlling.cz
  +420 734 138 648
  +420 226 211 697
  PDF Pozvánka

  Kontaktní údaje:

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.

  nahoru
  Controller Institut, Contrast Consulting Praha, spol. s r.o.
  Vladimírova 12, 140 00 Praha 4
  Telefonní spojení: +420 224 314 410
  Email: info@controlling.cz

  IČ: 62912348
  DIČ: CZ62912348

  © 2019 Controller Institut