Controller Institut

Komplexní školení pro
finance a controlling
První a jediní v ČR
Více

Autorkou nejlepší FINdiplomky za rok 2016 je Tereza Fixová z ČVUT

Autorkou nejlepší FINdiplomky za rok 2016 je Tereza Fixová z ČVUT
Ivana Dvořáková10.12.2016
Česká asociace pro finanční řízení (CAFIN) minulý týden vyhlásila na setkání svých členů v pražské Galerii Louvre nejlepší diplomovou práci z oblasti podnikové ekonomiky, financí a účetnictví. Vítězkou za rok 2016 se stala Tereza Fixová z Masarykova ústavu vyšších studií ČVUT s diplomovou prací „Business Intelligence v oblasti rychloobrátkového zboží“. 

Tereza Fixová ve své diplomové práci navrhla řešení úpravy stávajícího systému Business navigation system (BNS) pro malé a střední podniky působící v oblasti rychloobrátkového zboží. Odborná porota se na ocenění Terezy, která studuje Projektové řízení inovací podniku na Masarykově ústavu vyšších studií ČVUT, shodla jednomyslně. Její práce se ze všech soutěžních ukázala jako odborně nejzdařilejší a pro praxi nejpřínosnější.

Vítězka si odnesla odměnu v podobě poukazu na odborné vzdělávání v hodnotě 20 000 Kč, který do soutěže věnoval Controller Institut, který vzdělává právě odborníky z oblasti financí.

„Ambicí projektu FINdiplomka je dát mladým lidem možnost prezentovat výsledky své první „velké“ práce před odbornou veřejností a získat tak další možnost jak zaujmout své budoucí zaměstnavatele.“ Sdělila účel projektu Olga Cechlová z České asociace pro finanční řízení (CAFIN), která zasedla v odborné porotě. Dalšími členy odborné poroty byli například Bohumil Král z Katedry manažerského účetnictví na VŠE či Martin Plachý z Hospodářské komory České republiky.

V prvním kole vyhodnocování nejlepší FINdiplomky hodnotila odborná porota zejména přínos a praktické využití diplomové práce, odborná úroveň práce (argumentace a komplexnost řešení) a zpracování analytické části (zpracování vstupních dat a použitá metoda). Svou roli hrálo také formální uspořádání a úprava práce. Do druhého kola, tedy k obhajobě práce, pak postoupilo deset nejlepších prací. Po druhém kole porota odborníků z praxe určila finální pořadí nejlepších FINdiplomek.  

zpět na všechny články

Další články

Chytré firmy investují do datové analytiky v marketingu, prodeji, výrobě, logistice, protože včasná a přesná data jsou cennější zlata.
Eliminierung des Winner's Curse bei der Vergabe von Abschlussprüfungen durch Ausscheiden des Billigstbieters. Der vorliegende Beitrag beleuchtet aus spieltheoretischer Sicht den Vorschlag, bei der Vergabe von Abschluss­prüfungsleistungen den Billigstbieter vom Vergabe­verfahren auszuschließen.
Kalkulace jsou in. Po celou svou konzultantskou kariéru jsem tolik zájmu doposud nikdy nezaznamenal. Témata spojená s kalkulací jsou také dlouhodobými vítězi hitparády, pokud jde o historické příspěvky FINBLOGu. Mám-li být upřímný, nepřekvapuje mne to. Spíš naopak: překvapen jsem byl předtím, dokud tomu tak nebylo.
Jakkoli vám formulace úkolu může přiřadit náklad na nákladové středisko připadat jednoznačná, ve skutečnosti budete mít na výběr několik možností. Často může být důležité porovnat existující možnosti mezi sebou, dříve než se pro jednu z nich rozhodnete - vaše volba bude vždy přinášet konkrétní výhody a nevýhody ve vztahu ke způsobu, kterým hodláte získané informace využít.

Kontaktní údaje:

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.

nahoru
Controller Institut, Contrast Consulting Praha, spol. s r.o.
Vladimírova 12, 140 00 Praha 4
Telefonní spojení: +420 224 314 410
Email: info@controlling.cz

IČ: 62912348
DIČ: CZ62912348

© 2017 Controller Institut