Controller Institut

Komplexní školení pro
finance a controlling
První a jediní v ČR
Více

Finanční manažer - odborník i lídr

Finanční manažer - odborník i lídr
Jan Žižka | poradce managementu a konzultant firemní strategie, HR a financí25.9.2017
Finanční ředitel je nejen odborník na finanční řízení. Na své pozici musí plnit více rolí. Jednou z nich je role lídra.

V dnešní době ekonomického růstu poptávka po pracovní síle téměř převyšuje nabídku. Motivace a atraktivita firmy pro nové a samozřejmě i stávající zaměstnance je klíčová.
Toto souvisí samozřejmě s odbornými znalostmi manažerů, ale zároveň s důsledným plněním role lídrů, povzbuzovatelů a inovátorů. Toto samozřejmě platí i na poli finančních lídrů.

Své zkušenosti s vedením lidí v roli finančního ředitele Vám rád zprostředkuji na semináři Finanční ředitel - jeho role a odpovědnosti.

Hlavním cílem firmy vedle ziskovosti je růst a s tím související rozvoj a investiční činnost. Právě do této oblasti by měla být nasměrována pozornost finančních manažerů v době ekonomické prosperity. I této oblasti se budeme na mých seminářích věnovat a rád Vám předám své zkušenosti a doporučení.

zpět na všechny články
Jan Žižka
Jan Žižka vystudoval VŠE v Praze a také dnes je část jeho aktivit spjata s jeho alma mater. Je členem Vědecké rady Podnikohospodářské fakulty. Zastával pozice finančního ředitele v tuzemských i mezinárodních firmách (Tesco, Myllykoski sales, Mondi). Posledních pět let pracoval na pozici generálního ředitele a místopředsedy představenstva Mondi Štětí a.s. V roce 2011 se umístil na třetím místě v soutěži Manažer roku a na prvním místě v soutěži Manažer odvětví České republiky. Jako lektor se zaměřuje na finance, formování podnikové kultury, vedení lidí, řízení změny, bezpečnost práce, risk management a strategii.

Související akce

Další články

Jakkoli vám formulace úkolu může přiřadit náklad na nákladové středisko připadat jednoznačná, ve skutečnosti budete mít na výběr několik možností. Často může být důležité porovnat existující možnosti mezi sebou, dříve než se pro jednu z nich rozhodnete - vaše volba bude vždy přinášet konkrétní výhody a nevýhody ve vztahu ke způsobu, kterým hodláte získané informace využít.
Ivo Poddaný, přáteli přezdívaný "iPod", má menší tiskárnu na okraji obce s příznačným jménem Podzámčí. Několik docela úspěšných let, naplněných dlouhodobými zakázkami pro korporátní klientelu, mu loni dovolilo podnik významně rozšířit. A pomohly i evropské dotace. Místo tří pronajatých linek má už jen stroje vlastní, a to dokonce čtyři. Pokud by někdo očekával, že takový vývoj přináší samé radosti nebo dokonce, že se iPod právě stal velkotovárníkem se zaručenou doživotní rentou, mýlil by se hluboce. "Naopak," - říkají zkušení podnikatelé - "...více strojů, to je více lidí, více zakázek a více starostí. A víc peněz? Možná, - když se zadaří..."
Také už se těšíte na svátek všech controllerů? Na letošní Controllingové fórum Vás v následujícím videu zvou: moderátor fóra Jirka Kuchyňa a Tomáš Nekvapil z Controller Institutu.
V prvních dvou dílech jsme se věnovali tématu delegování z hlediska toho co, jak a komu delegovat, podívali jsme se na nejčastější překážky, které si před se leader sám staví v rámci delegování a dnes budeme pokračovat dále. I když vše uděláte tak nejlépe, jak můžete, stále ještě může nastat situace, kdy zaměstnanec nemá z delegovaného úkolu radost. Podíváme se tedy na hlavní důvody na straně člena týmu, které mohou ovlivňovat jeho vnímání přidělené práce.

Kontaktní údaje:

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.

nahoru
Controller Institut, Contrast Consulting Praha, spol. s r.o.
Vladimírova 12, 140 00 Praha 4
Telefonní spojení: +420 224 314 410
Email: info@controlling.cz

IČ: 62912348
DIČ: CZ62912348

© 2017 Controller Institut