Controller Institut

Finanční manažer - odborník i lídr

Finanční manažer - odborník i lídr
Jan Žižka | poradce managementu a konzultant firemní strategie, HR a financí25.9.2017
Finanční ředitel je nejen odborník na finanční řízení. Na své pozici musí plnit více rolí. Jednou z nich je role lídra.

V dnešní době ekonomického růstu poptávka po pracovní síle téměř převyšuje nabídku. Motivace a atraktivita firmy pro nové a samozřejmě i stávající zaměstnance je klíčová.
Toto souvisí samozřejmě s odbornými znalostmi manažerů, ale zároveň s důsledným plněním role lídrů, povzbuzovatelů a inovátorů. Toto samozřejmě platí i na poli finančních lídrů.

Své zkušenosti s vedením lidí v roli finančního ředitele Vám rád zprostředkuji na semináři Finanční ředitel - jeho role a odpovědnosti.

Hlavním cílem firmy vedle ziskovosti je růst a s tím související rozvoj a investiční činnost. Právě do této oblasti by měla být nasměrována pozornost finančních manažerů v době ekonomické prosperity. I této oblasti se budeme na mých seminářích věnovat a rád Vám předám své zkušenosti a doporučení.

zpět na všechny články
Jan Žižka
Vystudoval VŠE. Zastával pozice finančního ředitele v tuzemských i mezinárodních firmách (Tesco, Myllykoski sales, Mondi). Posledních pět let pracoval na pozici generálního ředitele a místopředsedy představenstva Mondi Štětí a.s. V roce 2011 se umístil na třetím místě v soutěži Manažer roku a na prvním místě v soutěži Manažer odvětví České republiky. Jako lektor se zaměřuje na finance, formování podnikové kultury, vedení lidí, řízení změny, bezpečnost práce, risk management a strategii. S Controller Institutem spolupracuje již od roku 2003 - jeho kurzy prošlo více než 1900 osob.

Související akce

Další články

Uplatnit Paretovo pravidlo na položku, kterou nakupujete za jednoznačně určenou cenu, vypadá jako docela hloupý nápad. Copak vám někdo umožní zaplatit 20 % ceny za nádrž naplněnou palivem z 80 %?
Co vás čeká na 6. ročníku této tradiční konference CAFINu?
Poměrové ukazatele, vycházející z nekompletního hospodářského výsledku (třeba hrubého zisku nebo krycího příspěvku), jsou většinou založeny na poměru k tržbám.
Chytré firmy investují do datové analytiky v marketingu, prodeji, výrobě, logistice, protože včasná a přesná data jsou cennější zlata.

Kontaktní údaje:

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.

nahoru
Controller Institut, Contrast Consulting Praha, spol. s r.o.
Vladimírova 12, 140 00 Praha 4
Telefonní spojení: +420 224 314 410
Email: info@controlling.cz

IČ: 62912348
DIČ: CZ62912348

© 2020 Controller Institut