Odpovědný manažer

Eva Kybicová
Eva Kybicová
eva.kybicova@controlling.cz
+420 734 402 989
Stáhnout v PDF (45.78 KB)
Transferové ceny

Transferové ceny

z pohledu daňových a finančních rizik
akce již proběhla
nový termín bude upřesněn - informujte mě

Prezenční / Online školení
Základní cena 13.300 Kč + 21% DPH
Snížená cena 11.571 Kč + 21% DPH
+ BONUS: měsíční členství profesního streamu FITCO zdarma

Popis

U tohoto kurzu si formu školení můžete vybrat – prezenčně nebo online.

Problematika transferových cen je velmi složitá a jejich nesprávné ošetření může výrazně zvýšit daňové zatížení. Proto je důležité, aby Váš podnik měl správně navrženou strategii pro transferové ceny. Cílem semináře je prezentace a jasná definice tvorby transferových cen. Budeme se věnovat transakcím mezi spřízněnými osobami z pohledu daňových a finančních rizik. 

Obsah

 • Transferové ceny - obecné principy
 • Metodika dle OECD - Směrnice o převodních cenách pro nadnárodní podniky a daňové správy
 • Legislativní rámec v ČR - litera zákona i sdělení Ministerstva financí
 • Dokumentace k převodním cenám - praktický přístup a doporučení z praxe
 • Závazné posouzení způsobu, jakým byla vytvořena cena sjednávaná mezi spojenými osobami - od podání žádosti k úspěšně schválenému výroku
 • Aktivity orgánů státní správy v oblasti převodních cen, aneb na co si dát pozor
 • Daňová optimalizace a ja se připravit na daňovou kontrolu (včetně přípravy dokumentačního balíčku)
 • Současná ekonomická situace - praktický dopad na metodiku stanovení převodních cen a jejich dokumentace
 • Ukázka - nastavení v praxi

Cílová skupina

Seminář je určen pro:
 • finanční ředitele
 • hlavní účetní 
 • pracovníky controllingu
 • majitele a jednatele společností

V ceně kurzu je zahrnuto:

 • elektronické potvrzení o účasti
 • studijní materiály v tištěné nebo elektronické podobě (dle formy účasti)
Chcete proškolit více osob ze své firmy? Rádi pro vás připravíme firemní školení na míru vašim potřebám.
Více informací o firemních školeních na míru.

Lektoři

Radim Valenčík
Radim Valenčík
produktový manager daňového systému
NetSuite Czech Republic s.r.o.
Vystudoval Bankovní Akademii, a.s. a Ekonomicko-správní fakultu Masarykovy univerzity (2006), kde získal titul inženýr ekonomie v oboru Veřejná ekonomie. V posledních letech studia působil jako expert ve společnosti Coneo v rámci projektu, financovaného z fondu Equal. Pracoval na sestavení úspěšné žádosti o grant ve výši přes 15 milionů, účastnil se zahraničních jednání a zapojoval se do lektorské činnosti společnosti. V roce 2006 nastoupil do daňového oddělení společnosti PricewaterhouseCoopers, kde působil jako konzultant. Zde se podílel na sestavování daňových přiznání, poradenských projektech, daňové due diligence a rovněž na přípravě žádostí o investiční pobídky. V roce 2008 přijal pozici supervizora daňového oddělení ve společnosti České Radiokomunikace. Od roku 2011 pracoval ve společnosti Infosys BPO s.r.o. jako Senior process leader a vedl daňovou agendu mezinárodní společnosti pro region střední Evropy. Od roku 2013 pracuje jako produktový manager daňového systému společnosti NetSuite (nyní Oracle), přední světové společnosti v poskytování ERP systémů pro střední a velké podniky. Má na starosti podporu daňové funkcionality, systém pro více než 50 zemí celosvětově. Současně se zabývá daňovým poradenstvím jako jednatel společnosti RV Tax, Law and Finance.
Vít Sigmund
Vít Sigmund
Finance Director
Trelleborg Wheel Systems Czech Republic a.s.
Promoval v roce 1996 v oboru Finance a účetnictví na VŠE v Praze. Při studiu a po dokončení VŠE pracoval jako specialista bankovního dohledu ČNB se zaměřením na dohled nad operacemi finančního trhu a bankovními informačními systémy. Od roku 1997 budoval a rozvíjel centralizované odd. Treasury ve skupině České gumárenské společnosti (ČGS) na pozici vedoucího odd. Treasury, které centrálně řídí cash flow, pracovní kapitál a finanční rizika. Ve své funkci řídil či se podílel na projektech zavedení systémů ochrany proti měnovému a úrokovému riziku, řízení likvidity v rámci mezinárodní sítě ČGS přes lokální a mezinárodní poolingové struktury, optimalizace řízení kreditních rizik, implementace dedikovaného treasury management systému a na akvizičních projektech skupiny ČGS. Od roku 2003 je členem prezidia České Asociace Treasury. V současné době působí jako finanční ředitel ve spol. Trelleborg Wheel Systems Czech Republic a.s.

Místo a čas konání

Školicí centrum Controller Institut
Voctářova 5, Praha 8
tel: +420 226 211 694

Nebo také online u vás doma či v kanceláři.

16. 6. 2022 | čtvrtek | 09:00 - 17:00

Na případnou změnu Vás včas upozorníme.

Příjezd

Autem: příjezd z centra přes Rohanské nábřeží a pokračovat do ulice Voctářova kolem Kauflandu, který bude po pravé straně nebo přes Holešovickou tržnici a Libeňský most naproti Kauflandu odbočit doleva na Voctářovu ulici. Další možná cesta je přes Holešovičky odbočit směr Bulovka a dolů kolem Libeňského zámečku a opět do ulice Voctářova. Sídlo naší společnosti je v budově DOCK One naproti Metrostavu.

MHD: metro linka B nebo tramvají 1, 14, 16, 25 na zastávku Palmovka případně tramvají 10 zastávka Divadlo pod Palmovkou, odtud se vydejte pěšky po ulici Zenklova směr Libeňský zámek a u Divadla pod Palmovou odbočte doleva do ulice Koželužská. Na konci této ulice uvidíte budovu DOCK One, kde je sídlo naší firmy. DOCK One je naproti budovy Metrostavu. Informace o spojích MHD naleznete zde: http://spojeni.dpp.cz


Parkování

1) Nejlépe přijeďte metrem a auto nechte na záchytných parkovištích.
2) Zaparkujte v Kauflandu, kde máte zaručené parkovací místo - první 2 hodiny zdarma, poté 50 Kč za každou započatou hodinu.
3) Zaparkujte na parkovacích zónách, upozorňujeme, že jsou brzy plné. Cena parkování je od 20 Kč/hod. Doporučujeme využít aplikaci nebo web pro parkování www.parkujvklidu.cz. Parkovat můžete na smíšených (fialových) zónách a při využití aplikace můžete i na modrých (lokaci naleznete na přiložené mapce).


Jak to u nás vypadá

1.33Hodnocení akce

Dojmy účastníků

"Perfektní zabezpečení veškerých potřeb během školení."
Romana G. , Hlavní účetní, Kovárna VIVA a.s.
"Pozitivní dojmy: příklady z praxe, návod na tvoření dokumentace TP, metody cenotvorby."
Hana H. , Fi/Co - Controlling, ept connector s.r.o.
"Chutnal mi výborný oběd v přilehlé restauraci. Oceňuji u pana Valenčíka vysoké znalosti, charizma, prezentaci, vtipné propojení teorie s praxí a příklady."
Hana M. , Finance Manager CZ/SK, Inter Ikea Centre Česká republika, s.r.o.

Odpovědný manažer

Eva Kybicová
Eva Kybicová
eva.kybicova@controlling.cz
+420 734 402 989
Stáhnout v PDF (45.78 KB)
nahoru
© 2022 Controller Institut