IFRS specialista

Kvalitní vzdělávání pro experty z financí a účetnictví
Tento cyklus nyní neuvádíme - informujte mě o novém termínu

Prezenční / Online školení
Certifikovaný cyklus

Akce v cyklu

Akce v tomto cyklu již proběhly. Informace o případných nových termínech jednotlivých kurzů vám ráda sdělí projektová manažerka cyklu.

Povinné semináře:

Modul 1:
akce proběhla15 750 Kč 
Modul 2:
akce proběhla15 750 Kč 
Modul 3:
akce proběhla15 750 Kč 
Modul 4:
akce proběhla15 750 Kč 
Modul 1:
Základní aspekty IFRS - Modul 1
akce proběhla
15 750 Kč
 
Modul 2:
Základní aspekty IFRS - Modul 2
akce proběhla
15 750 Kč
 
Modul 3:
Základní aspekty IFRS - Modul 3
akce proběhla
15 750 Kč
 
Modul 4:
Konsolidace a podnikové kombinace - Modul 4
akce proběhla
15 750 Kč
 

Reference

"Cyklus vzdělávání Certifikovaný IFRS specialista bych zhodnotila velmi kladně a doporučila bych ho všem, kteří mají potřebu a zájem se ve své profesi vzdělávat a získat tak přehled o koncepci IFRS a jeho standardech. Osobně mi kurz pomohl ještě více se orientovat v oblasti konsolidace a sestavení konsolidované účetní závěrky. Celým cyklem nám přednášel tým kvalitních lektorů s velmi přátelským přístupem.
Závěrem bych neměla zapomenout i na profesionální organizaci celého cyklu."

Stanislava O., CIRCLE Education s.r.o.

""Vzdělávací cyklus "Certifikovaný IFRS specialista" hodnotím velmi kladně a mohu doporučit všem, kteří mají zájem o získání přehledu a základních informací o celé koncepci IFRS a jeho hlavních standardech. Přestože mhoho z informací ve své aktuální praxi nevyužiji - pracuji v pojišťovnictví, což je velmi specifické odvětví, pomohl mi kurz k získání uceleného obrazu o IFRS a spojení si vzájemných souvislostí, což považuji za jeho hlavní přínos. Velmi pozitivně hodnotím a oceňuji výběr vysoce kvalitních lektorů - L. Mejzlík, V. Zelenka a E. Mašková - byly pro celý cyklus opravdu zásadním přínosem. Uvítala bych i nadstavbový cyklus nad tímto základním, kde by se dostala řada i na méně významné standardy, které zde nebyly zmíněny vůbec nebo jen velmi okrajově, a kde by se komplexně prohloubily znalosti IFRS. Mrzí mě, že v cyklu nebyl zahrnut standard o pojišťovnictví IFRS4, i když chápu, že to je způsobeno jeho vysokou specifičností. Pokud by však nějaký takový seminář byl do budoucna pořádán, určitě bych se ráda zúčastnila.""

Hana S., Oddělení externího výkaznictví, ČSOB Pojišťovna a.s.

"Jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit vzdělávacího cyklu „Certifikovaný IFRS specialista“, který pořádal Controller Institut Praha. Cyklus obsahoval 3 povinné moduly a 2 volitelné moduly, jejichž absolvováním jsem měl možnost složit závěrečnou zkoušku a na základě té pak získat certifikát, což se mi podařilo. Co se týče organizace, bylo vše v naprostém pořádku, jak se již stalo u CI tradicí. Výborně připravené studijní materiály pro prezentaci, velmi vysoká odborná úroveň všech přednášejících byla zárukou opravdu kvalitního vzdělávání. Přednášky byly vždy doplněny konkrétními případy z denní praxe, což významně pomohlo ještě více se orientovat v problematice IFRS a ve výkladu jednotlivých standardů. Přestože se prakticky denně setkávám s IFRS při své práci, pomohl mi tento vzdělávací cyklus prohloubit si své znalosti v této oblasti a věřím, že načerpané vědomosti dokážu využít i v budoucnosti. Všem, kteří se s touto problematikou již setkali nebo se chtějí tímto zabývat, bych tento celý cyklus rozhodně doporučil."

Milan F., Oddělení externího výkaznictví, ŠKODA TRANSPORTATION a.s.

"I když s Mezinárodními účetními standardy denně nepracuji, seminář mi umožnil získat ucelený přehled o IFRS, pochopit jejich logiku a zasazení do kontextu fungování podniku jako takového. Ocenil bych také profesionální přístup lektorů, kteří „vědí, o čem mluví“."

Lukáš B., Finance manager, ŠKODA INVESTMENT a.s.

Cílová skupina

Tento certifikovaný cyklus je určen pro pracovníky finančního a účetního oddělení všech firem, které jsou kótované na burze, stejně jako pro zaměstnance českých podniků příslušných ke koncernům a také pro pracovníky dceřiných společností mezinárodních firem. Dále je kurz určen pro účetní, controllery, auditory, daňové poradce a vedoucí pracovníky financí a účetnictví, kteří chtějí své podniky převést na IFRS.

Požadavky na účastníky

Předpokladem je dobrá znalost účetnictví. Znalost IFRS není podmínkou pro účast v kurzu. Možnost skládání zkoušky je podmíněna absolvováním všech 4 povinných modulů cyklu.

Certifikát a závěrečná zkouška

Podmínky pro získání certifikátů:

  • absolvování všech čtyř povinných modulů
  • složení závěrečné zkoušky (písemný test v délce 2 hodin)

Úspěšný absolvent získá: 

  • certifikát od Controller Institutu
  • certifikát od odborného garanta cyklu České asociace pro finanční řízení (CAFIN)   

 

nahoru
© 2022 Controller Institut